Пробація в дії. «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ях».

Дата: 08.12.2021 15:29

Наша країна, як і більшість країн світу, переживає негативні соціальні процеси, які супроводжуються значними кризовими змінами у суспільстві. Одним із таких явищ є насильство, ним наповнені різні сфери людського буття: політичне, економічне, духовне та сімейно-побутове. У діяльність щодо припинення насильства повинні залучатися працівники правоохоронної системи, органів опіки та піклування, представники соціальної та педагогічної спільнот, співробітники медичної і психологічної служб.

З метою профілактики та недопущення в  сім’ях різних проявів насильства, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства 8 грудня 2021 року суб’єкти пробації Кілійської та Вилківської громад взяли участь у семінарі та засіданні «круглого столу» на тему  «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ях. Алгоритм дій» в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Організаторами цього інформаційно-просвітницького заходу стали Ізмаїльський районний відділ №2 філії державної установи «Центр пробації» в Одеській області, відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Кілійської міської ради, сектор превенції та ювенальний інспектор відділу поліції №1 РВП ГУНП в Одеській області,  Кілійська районна філія Одеського обласного центру зайнятості. Під час зустрічі особливу увагу присутні приділили розгляду таких негативних явищ, як жорстоке поводження з дітьми. Завдяки атмосфері довіри, яка склалась під час заходу, підоблікові відділу пробації відкрито висловлювали власні бачення проблеми та аргументували свої позиції. Всі учасники засідання дійшли до висновку, що розв'язати  проблему насильства щодо неповнолітніх можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей. Метою роботи щодо нівелювання наслідків насильства є не заміна або усунення батьків, які не в змозі нести відповідальність за виховання своїх дітей, а допомога сім'ї у відновленні або формуванні здатності до названої діяльності.