Ми кожен день наближаємо Перемогу і Мир, бо ми на своїй рідній землі. Аграрний фронт Одещини

Дата: 20.05.2022 11:54

На хід весняної посівної кампанії зазвичай впливає погода, ціни на засоби захисту рослин, пальне, насіння та наявність обігових коштів у аграріїв.

Сьогодні до цих чинників додались війна зі всіма її проявами. Проте, не зважаючи на тяжку ситуацію в країні, аграрії Одещини вийшли у поля, бо розуміють, що сьогодні на їх плечах продовольча безпека всієї області. Фермери Кілійської громади теж роблять все для того, щоб весняні польові роботи відбулися в максимально можливому масштабі. «Блокада морських шляхів, бронювання працівників і ще багато різних чинників, які б у інші часи особливо не заважали нашим одеським аграріям працювати і знаходити вихід навіть у критичних ситуаціях, встали на заваді для проведення посівної. Але розпач перших днів війни змінився твердим розумінням, що потрібно сіяти, інакше буде голод. І тоді наші аграрії відкрили справжній аграрний фронт! Площі посіву на  Одещині цьогоріч такі ж, як і у 2021 році. Але яка буде якість зернових культур ми ще не знаємо. Бо ми наразі отримуємо інформацію, на який відсоток аграрії внесли добрива, а на якій ні, і, в залежності від цього, ми будемо мати можливість давати прогнози по врожайності"» – говорить директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова. Серед тих, хто на передовій аграрного фронту Кілійщини є трактористи та комбайнери, які знаходяться на обліку в Ізмаїльському районному відділу №2 з питань пробації. Незважаючи на воєнні дії та високу загрозу ракетних ударів з боку агресора в Одеському регіоні, наші аграрії працюють попри усі складнощі і впевненні, що Україна буде з хлібом у будь-якому випадку. Ми кожен день наближаємо Перемогу і Мир, бо ми на своїй рідній землі.