Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

ВАКЦИНУВАТИСЯ ПРОТИ COVID-19 – ВАЖЛИВЕ РІШЕННЯ ДЛЯ КОЖНОГО

Дата: 27.10.2022 13:29
Кількість переглядів: 102

Фото без опису

Повномасштабна війна для багатьох людей відсунула вбік питання власного добробуту та здоров’я. Зокрема, це стосується гігієни рук і кашлю, носіння масок, також зберігання дистанції.  

Вакцинація – надійний захист від коронавірусу  SARS-CoV-2 та його тяжких наслідків. Якщо ви зробили щеплення, і у вас виникли певні реакції організму: почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м'язах чи суглобах, біль у животі тощо – не потрібно їх боятися. 

Це означає, що ваше тіло вибудовує захист. Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо будете відчувати дискомфорт, зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.

Пандемія COVID-19 не завершилася. Кожен має робити все можливе, щоб вберегти своє здоров’я, особливо в такий час. В умовах воєнного стану імунізація – ваша зброя проти різних інфекцій, зокрема це стосується коронавірусу  SARS-CoV-2.

На теперішній час Міністерство охорони здоров’я України дозволило другу бустерну дозу вакцини від Covid-19 усім охочим і наполегливо радить обов’язково отримати її людям з хронічними недугами і тим, кому 60+, аби вберегтися від важкого перебігу хвороби і смертельних випадків.

Якщо раніше другу бустерну дозу дозволяли лише людям із групи ризику, то тепер її можуть отримати всі повнолітні з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Дуже важливо не плутати першу і другу бустерну дозу.

 

Вакцинація від коронавірусу має виглядати так:

 

  • дорослі від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти Covid-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer;
  • через п’ять місяців (раніше було через 6 місяців) після первинного курсу слід зробити перше бустерне щеплення;
  • через чотири місяці після першого бустерного щеплення дорослі повинні зробити друге бустерне щеплення. Особливо його радять зробити людям з супутніми захворюваннями і кому 60+.

 

Другий бустер можуть отримати:

 

  • люди віком понад 60 років;
  • люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
  • люди з інвалідністю;
  • люди з імуносупресією;
  • люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
  • люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.

 

Якими вакцинами робити другий бустер?

 

Наразі в Україні затвердили нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунізації. Тепер вакцину CoronaVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Якщо людина отримала базовий курс щеплення вакциною Pfizer, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Другу бустерку також можна зробити вакцинами Pfizer або Janssen. Усі ці вакцини, згідно з наказом МОЗ України, є взаємозамінними.

Отримати базові щеплення, а також першу чи другу бустерну дозу можна у тимчасовому пункті щеплення, який знаходиться на першому поверсі Кілійської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного підприємства «Кілійський центр первинної медико-санітарної допомоги»  Кілійської міської ради за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія,  вул. Перемоги, буд. 67.

Фото без опису

 

 

Сектор охорони здоров’я виконавчого

комітету Кілійської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь