Психосоціальна послуга має бути поруч з людиною

Дата: 12.05.2023 15:00

Головна думка програми «Ти як?» така: психосоціальна послуга має бути поруч з людиною – у кабінеті сімейного лікаря, школі, ЦНАПі, центрі зайнятості, податковій, поліції, центрі соціальних служб тощо. Тож реновація системи надання цієї послуги розгорнулася одразу у різних міністерствах України.

10 травня кожне міністерство розказало про свої проєкти на Міжвідомчій координаційній Раді з психічного здоров’я.

⚪️ Міністерство оборони зосередиться на психічному відновленні військовослужбовців і членів їхніх сімей, звільнених із полону, – зокрема, шляхом створення спеціалізованих центрів.

⚪️ Мінветеранів запропонувало цифрове рішення (мобільний застосунок) для підтримки захисників і захисниць та їхніх сімей під час повернення до мирного життя.

⚪️ Міністерство соціальної політики планує створювати Центри життєстійкості, орієнтовані на психосоціальну підтримку жителів громад, фахівців першої лінії контакту, волонтерів.

⚪️ Міністерство охорони здоров'я забезпечить доступність послуги з відновлення психічного здоров’я на первинній і вторинній ланці медицини через сімейних лікарів.

⚪️ Міністерство освіти і науки формуватиме навички психічної стійкості на всіх рівнях освіти, від дошкільної до вищої, а також трансформуватиме психологічну службу в системі освіти, щоб 700 учнів не лягали на плечі одного шкільного психолога (середній показник по Україні).

⚪️ МВС створить алгоритм надання кризової психологічної допомоги та супроводу людей у надзвичайних ситуаціях і після них.

⚪️ Міністерство молоді та спорту через платформу СпівДія забезпечить послугу з психологічної підтримки дорослих, дітей і підлітків.

Працюємо далі.

#тияк