Протидія домашньому насильству під час карантину
Мій дім – моя фортеця. Так кажуть, коли вважають власну домівку найбезпечнішим місцем на планеті, місцем, де можна уникнути несправедливості та кривди. Але що робити, якщо власний дім є пасткою і загрозою для життя? Чи загрожує карантин нашим сім’ям і як уникнути конфліктів при обмеженні особистого простору через короновірус?
У зв’язку з карантинними заходами у світі збільшується кількість випадків домашнього насильства: соціальна ізоляція означає, що люди, які потерпають від насильства, залишаються наодинці з кривдником. Гендерне насильство має тенденцію посилюватись під час надзвичайних гуманітарних ситуацій та конфліктів, що є найпоширенішим серед найменш зареєстрованих порушень прав людини. Через суворі обмеження в пересуванні, бентежить той факт, що цей спосіб стримувати коронавірус призведе до росту насильства і ненависті в сім’ях. За даними Всесвітнього об’єднання охорони здоров’я (ВООЗ), кожна третя жінка у всьому світі зазнає фізичного або сексуального насильства, здебільшого з боку партнера.
Що потрібно знати та як потрібно діяти людям, які стикаються з домашнім насильством, наразі, в умовах карантину?
Шановні мешканці Кілійської міської об’єднаної територіальної громади!
Виконавчий комітет Кілійської міської ради інформує, що під час карантину, у разі виникнення у вашій родині випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, найперше, куди можна звернутися по допомогу:
- Відділ поліції за номером 102;
- Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного), безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
- Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради, тел. (04843) 4-00-61;
- Ювенальна превенція сектору превенції Кілійського ВП Ізмаїльського відділу ГУ в Одеській обл. м. Кілія, вул. Миру, 60, тел. (04843) 4-22-60;
- Служба у справах дітей Кілійської міської ради, м. Кілія, вул. Миру, 44, тел. (04843) 4-00-57;
- Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Кілійської міської ради, м. Кілія, вул. Миру, 44, тел. (04843) 4-00-61.
Якщо Ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім’ї, або сім’ї, де є особи з інвалідністю, чи люди похилого віку, то ставши свідком можливого домашнього насильства, відразу ж повідомляйте відповідні органи! Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими! Ви можете врятувати чиєсь життя!