СНІД: подумай про майбутнє- обери життя!

Дата: 18.09.2020 11:16

Фото без описуCпантеличене швидким розповcюдженням СНІДу людство змушене реанімувати одвічні життєві принципи, замислитися над сенсом життя. Саме це явище перевіряє нас на стійкість, людяність, виваженість та мудрість. І ще на відповідальність щодо власного життя та життя тих, хто поруч, хто прийде після нас.

Адже молоді люди часто вважають, що ризик «взагалі» високий, а для нього «особисто» несуттєвий. Постійно перебуваючи в процесі постійного росту і становлення, емоційного піднесення, пошуку, непросто віднайти грані позитивного. Але треба пам’ятати, що молодість – це час відкриття нових обріїв, пора іспитів, спроб освоєння нового досвіду і виявлення межі своїх можливостей і разом з тим – це дуже небезпечний час. Та для того, щоб вберегтись від небезпечних спокус – треба мати все ж таки здоровий глузд і любов до життя та врешті-решт до себе.

ЩО  Ж ТАКЕ ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ ТА СНІД?

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, а СНІД – комплексна реакція організму на інфекцію, яка розвивається. ВІЛ – це початкове захворювання, а СНІД – заключна стадія ВІЛ-інфекції. З ВІЛ людина може прожити в середньому 9-10 років із моменту зараження. Поступово його імунна система слабшає і не може боротися із захворюваннями. Якщо ставлять діагноз СНІД, то тривалість життя від 2-6 місяців (усе залежить від самого організму).

ЯКИМИ ШЛЯХАМИ ЛЮДИНА МОЖЕ ЗАХВОРІТИ НА СНІД:

• при переливанні крові;
  • при статевому контакті;
  • при використанні для ін’єкцій нестерильних шприців;
  • при трасплантації органів від хворого донора;
  • при вагітності від матері до дитини, при годуванні дитини молоком хворої матері.

ЯКИМИ ШЛЯХАМИ СНІД  НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:

• через повітря при розмові;
  • через слину та сльози;
  • через укуси комах і тварин;
  • через іжу, яку приготувала ВІЛ- інфікована людина;
  • під час спільного користування басейном, ванною, сауною;
  • при користування спільним посудом, санвузлом, речами, транспортом, іграшка;
  • через гроші;
  • через рукостискання.

НЕОБХІДНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ СНІДу:

• відмовитися від вживання наркотиків;
  • не користуватися чужими засобами особистої гігієни (зубна щітка, манікюрний набір, бритва);
  • відмовитися від різних косметичних маніпуляцій, наприклад пірсингу проколювання вух , робити це тільки в спеціальних закладах;
  • дотримуватись принципів здорового та морального способу життя, духовних цінностей і відповідальної поведінки у сфері сексуальних стосунків.

ПАМ’ЯТАЙТЕ Єдина  людина,  яка може  уберегти  Вас від захворювання —  це Ви самі!