ПАМ’ЯТКА для батьків із забезпечення пожежної безпеки дітей. Виконавчий комітет Кілійської міської ради інформує.

Дата: 21.09.2020 16:49

Фото без описуВелика кількість пожеж зчиняється від дитячих пустощів з вогнем. Вогнем знищується багато чого, а нерідко в пожежах гинуть і травмуються діти. Щоб не допустити пожежі від дитячих пустощів, необхідно дотримуватись наступних правил пожежної безпеки:

• зберігати сірники в місцях недоступних дітям;
  • не дозволяти дітям розводити багаття, включати електронагрівальні прилади тощо;
  • не дозволяти дітям користуватися газовими приладами;

Шановні батьки! Ставтесь до ігор дітей з вогнем негативно. Роз’яснюйте, що їх ігри, пов’язані з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель майна, загибель людей у вогні.Фото без опису

Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

Пам'ятайте, у  разі  виникнення пожежі, негайно телефонуйте за номером «101».

Рекомендації для батьків щодо попередження опіків у дітей

Перша допомога при опіках у дітей:
При термічному опіку (опік полум'ям, гарячою рідиною, парою) необхідно відразу ж припинити гарячий вплив на шкіру. Відразу ж зрізуйте гарячий одяг. Протягом наступних 5-15 хвилин необхідно охолодити постраждалу частину шкіри, підставивши її під струмінь холодної води, прикласти лід.
Такі заходи полегшать біль і зупинять поразку більш глибоких шарів шкіри. Робити так потрібно протягом двох годин після опіку. Потім потрібно прийняти знеболювальні та викликати лікаря.
Якщо опік досить важкий, поки чекаєте «швидку» накладіть суху стерильну пов'язку на область поразки і забезпечте потерпілому повний спокій. Якщо у малюка шок, укладіть його та підніміть ноги на 30-40 сантиметрів.

При хімічному опіку (дитина випила нашатирного спирту або спробувала хімічний побутовий засіб) негайно викликайте «швидку допомогу». При таких опіках самостійне лікування може бути дуже небезпечним.
Навіть не намагайтесь давати дитині нейтралізуючі речовини, викликати блювоту. Також не треба давати йому знеболювальне в таблетках - краще зробіть ін'єкцію або ставте свічку.
При електричному опіку (струмом) негайно припиніть вплив струму. Робіть це вкрай обережно. Безпосередній дотик до людини, що знаходиться під дією струму, може викликати електричний опік і у вас. Електричний дріт можна відвести сухою тканиною, палицею або шматком гуми.
Після такої маніпуляції потрібно переконатися, що у потерпілого не порушені дихальні функції. В іншому випадку необхідні заходи термінової реанімації - непрямий масаж серця, штучне дихання. На місце такого опіку накладіть суху стерильну пов'язку.
Важливі правила:
1. Не торкайтеся обпаленої поверхні руками, не намагайтеся зняти залишки згорілого одягу, що прилипли до тіла (можна лише обережно зрізати ножицями їх краєм).
2. Якщо на шкірі з'явилися міхури, накладіть на них стерильну пов'язку.
3. Категорично забороняється самостійно відкривати пухирі, тому що це може призвести до інфікування опіків.
4. Ніколи не прикладайте до обпаленої поверхні лід, не змащуйте її маслом, жиром, маззю або кремом. Відразу ж викликайте лікаря або відведіть малюка до лікаря.
Перша допомога при опіках:
1. Припинити вплив фактора, що травмує.
2. Охолодження опікової поверхні (вода), асептичні пов'язки на рану.
3. Раннє адекватне знеболювання (парацетамол, ібупрофен за віком дитини).
4. Госпіталізація дитини в медичний заклад.
15 порад для батьків, як вберегти малечу від опіків.

Як убезпечитися від опіків на кухні:
• не варто ставити посуд з гарячою рідиною на край столу;
• не залишайте рушники звисати з плити;
• переконайтеся, що шнури від електричних чайників та водонагрівачів не звисають;
• не пийте і не їжте нічого гарячого, якщо дитина сидить у вас на колінах чи ви тримаєте її на руках;
• необхідно готувати їжу на конфорках, які розташовані ближче до стіни, а ручки каструль повертати до середини плити;
• використовуйте захисну решітку, бо вона блокує дитині дотик до гарячих каструль;
• олію, що загорілася, накрийте зверху кришкою, не варто гасити водою – вона лише збільшить полум’я;
• ретельно перемішуйте їжу та перевіряйте її перед годуванням дітей: може здаватися, що їжа тепла ззовні, але всередині вона може бути ще гарячою.
Як вберегтися від опіків у ванній:
• не залишайте відкритим кран з гарячою водою;
• водонагрівач заповнюйте водою не гарячішаю за 48оС та сильно закрутіть кришкою;
• не залишайте посуд з гарячою водою на підлозі, бо діти можуть легко в нього потрапити.

Якщо дитина все ж обпеклася:
• заберіть її від джерела опіку;
• зніміть з малюка увесь забруднений одяг (підгузки, взуття, сорочки);
• охолодіть дитину за допомогою вологої тканини або холодної води: під струменем проточної води варто тримати обпечене місце не менше 15 хвилин, температура води повинна бути не менше 15 градусів тепла, інакше дитина може отримати ще й обмороження;
• накладіть чисте і сухе покриття на місце опіку.
Пам’ятайте! Діти, які отримали опіки, ніколи не видужують повністю і будуть потребувати лікування та численних оперативних втручань впродовж усього життя. Це не лише величезні фінансові витрати для батьків, а й скалічене майбутнє життя дитини. Простіше та ефективніше попередити опіки. Прості речі можуть врятувати життя вашої дитини.
Найчастішими помилками при наданні допомоги попеченій дитині є пізнє звернення за медичною допомогою та самолікування. В лікуванні опіків народна творчість не знає меж – до опікової рани прикладають яйце, муку, горілку, жир і т.д. Не робіть цього! Цим ви посилюєте страждання дитини та інфікуєте рану.
Як не прикро усвідомити батькам, але основною причиною дитячого травматизму і зокрема опіків є батьківський недогляд, вважають лікарі. Ситуація, яку легше запобігти, ніж тривало лікувати.
Бережіть своїх дітей! Не залишайте їх без нагляду, щоб не спричинити їм біль і страждання.