Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Дитячий будинок сімейного типу як форма сімейного виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дата: 14.12.2020 14:58
Кількість переглядів: 449

Питання захисту прав дітей є одним з пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.

Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, і значна кількість дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в інституційних закладах. Проте, якими б прийнятними не були умови проживання, якими б уважними та турботливими не були вихователі, діти мріють повернутись у родину. Реформа деінституцілізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалась в благополучній родині. Однією з форм сімейного виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є створення дитячих будинків сімейного типу.

  Сім’я може отримати статус дитячого будинку сімейного типу лише за умови прийому на виховання п’яти та більше дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зважаючи на необхідність створення оптимальних умов для повноцінного виховання та розвитку, кількість дітей у сім’ї , як рідних , так і прийомних, не повинна перевищувати десяти осіб.

Виховний потенціал дитячого будинку сімейного типу має об’єктивні переваги перед іншими соціальними інститутами. Сімейне оточення формує у дитини морально – етичні ідеали і смаки, норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтації – все те, що формує особисту індивідуальність.

Водночас є ряд особливостей, притаманних лише дитячому будинку сімейного типу – батьки біологічно не пов’язані з прийомними дітьми. Батьки – вихователі повинні виконувати обов’язки не тільки вихователів, а й господарів великої родини, перед сім’єю постають завдання щодо корекції та компенсації вад розвитку вихованців, відставання та занедбаність здоров’я, а також подолання наслідків психічних травм.

Бажання взяти на виховання дитину є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Служби у справах дітей Кілійської міської ради за адресою: м. Кілія, вул. Миру, 44, каб.21.

Стаття підготовлена Службою у справах дітей Кілійської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь