A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

СЕКТОР З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, ОБОРОННОЇ РОБОТИ ТА ВЗАЄМОДІЇ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ КІЛІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ

Дата: 14.01.2021 13:06
Кількість переглядів: 1857

   Зимова рибалка, напевно, один з найбільш очікуваних активних видів відпочинку. І, звичайно ж, в основному рибалки при перших же морозах неодмінно прагнуть вийти на лід, який ще небезпечний і не зміцнілий.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту  оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Кілійської міської ради нагадує Вам про основні правила поведінки на льоду, з надією, що прислухаючись до них Ви уникнете небезпеки та збережете своє здоров’я.
      Перше правило: лід повинен бути не менше 5-7 см, при цьому він повинен бути прозорим і чистим, якщо лід має каламутний або молочний колір, то бажано від ловлі відмовитися.
     Друге правило: необхідно пересуватися по льоду повільно і плавно, ковзаючи, не намагайтеся перевіряти його міцність стуком ногою, а візьміть краще довгу палицю або пешню.
     Третє правило: не підходьте до затоплених дерев або до інших предметів, що вмерзли в лід – в цих місцях лід дуже тонкий.
     Четверте правило: радимо рибалкам не виходити по одному на перший лід, краще всього бути утрьох або хоча б вдвох (відстань один від одного 3-5 метрів).
     П’яте правило: речі, що ви взяли з собою на риболовлю повинні бути легкі і зручні в перенесенні, щоб у випадку потрапляння під лід можна швидко їх позбутися.
     Шосте правило: обов’язково візьміть із собою спеціальний рятувальний комплект для зимової рибалки, або хоча б міцну мотузку. Помістіть їх в легкодоступному місці.
 І, звичайно ж, не потрібно вживати спиртні напої, стрибати по льоду, виходити на риболовлю в несприятливі погодні умови.

     Якщо ж Ви все-таки потрапили під лід:
 – намагайтеся не панікувати, оцініть ситуацію навколо, в якому становищі ви перебуваєте;
 – намагайтеся вести себе спокійно, не борсаючись у воді, і не навалюючись всім тілом на кірку льоду – лід обвалиться під вагою Вашого тіла;
 – щоб не зануритися у воду повністю – розкиньте руки широко;
 – постарайтеся тіло привести в горизонтальне положення, обіпріться ліктями об лід і “викиньте” на лід ногу, що знаходиться найближче до кромки льоду, а поворотом корпусу витягніть другу ногу;
 – спокійно, не швидко cпробуйте відповзати від цього небезпечного місця, кличте на допомогу;
 – негайно викрутіть промоклий одяг або переодягніться;
 – знайдіть місце, захищене від вітру, вкрийтеся ковдрою, випийте гарячий чай, підкладіть грілку, пляшки, наповнені гарячою водою до грудної клітки, до голови, під пахви. Якщо раптом з собою не виявилося ні грілки, ні інших ємностей, можна нагріти камені в багатті, загорнути в тканину і прикласти до цих місць.
      Попереджаємо!!! Ні в якому разі не розтирайте тіло, не приймайте алкоголь – це тільки завдасть шкоди організму. При розтиранні з судин почне надходити охолоджена кров до серця, що може призвести до зниження температури тіла. А алкоголь призведе до пригнічення нервової системи.
     Сподіваємося, що ці правила та поради стануть в нагоді вам при зборі на рибалку і зроблять її максимально безпечною.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь