ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ
Літо - чудова пора для відпочинку дітей, а вода - дивовижний засіб оздоровлення дитячого організму. Але купання корисно лише при розумній і безпечній поведінці. А це означає, що не буде зайвим ще раз обговорити всі правила поведінки на воді для дітей, адже саме вони найчастіше наражаються на небезпеку. В першу чергу дітей слід попередити, що:
• купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;
• наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;
• в тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто через те, що це може призвести до сумних наслідків;
• запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
• слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;
• в малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, через те, що це може призвести до травм.
Коли діти ще не вміють добре плавати, у пригоді їм стають надувні іграшки, матраци тощо. Вони приносять задоволення і допомагають освоїти деякі рухи плавця.
Разом з тим, вони створюють додаткові небезпеки. Раптовий вітер або швидка течія можуть легко підхопити надувний плавзасіб разом з дитиною і віднести далеко від берега. Крім цього, вітер і хвилі можуть перевернути надувний матрац або круг. Тому треба користуватися ними під наглядом дорослих і не відпливати далеко від берега.
Які з плавзасобів є найнебезпечнішими?
Для навчання дітей плаванню найнебезпечнішими вважаються надувні нарукавники, що мають декілька ізольованих камер з повітрям, та пінопластові дошки і жилети. Вони допомагають утримувати тіло на поверхні води.
Для тих, хто навчився добре плавати, маска, трубка та ласти відкривають нові можливості. Але й користуючись ними потрібно бути дуже обережним. Слід пам’ятати, що не можна плавати з трубкою під час великих хвиль, тому що трубку заливатиме водою. Плавати треба уздовж берега та під наглядом дорослих, щоб вчасно могла надійти допомога.
У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 101 (по — мобільному, дзвінок безкоштовний)
Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати і дорослі, і діти. Їх дотримання - це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками через те, що тільки вони несуть повну відповідальність за здоров'я і життя їхньої дитини.
Батьки, бережіть своє життя та життя своїх дітей!!!