Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Одним з найважливіших питань на сьогодні є питання захисту прав дітей

Дата: 06.09.2021 09:09
Кількість переглядів: 2071

Одним з найважливіших питань на сьогодні є питання захисту прав дітей. Конвенцією ООН про права дитини (від 20 листопада 1989 року) визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточені, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Та, на жаль є обставини, при яких діти не можуть проживати з батьками. Альтернативні системи сімейного виховання і досі недостатньо розвинені.  Сімейними формами  виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу,  патронатна сім’я.

            Усиновлення – це прийняття дитини у сім’ю на правах рідної.  Тільки ця форма  влаштування з усіх існуючих має наслідком втрати дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення  породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування,  якщо вона перебуває на обліку, як дитина, котра підлягає  усиновленню.

           Опіка, піклування встановлюється для виховання дітей,  які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку,  хвороби  батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

            Опіка  встановлюється над дітьми,  які не досягли 14-ти років і  залишилися без батьківського  піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

            Дитячий будинок сімейного типу (далі - ДБСТ) - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

             Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які залишились без піклування батьків.

             Прийомна  сім’я – сім’я  або окрема особа,  яка не перебуває у шлюбі,  що добровільно за плату взяла на виховання та спільне  проживання  від одного до чотирьох  дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського  піклування. За прийомними дітьми  зберігаються  пільги і державні гарантії, передбачені законодавством України для дітей-сиріт і дітей,  позбавлених  батьківського піклування.

                 Патронатна сімя- це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сімї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати з батьками або іншими законними представниками.

           Службою у справах дітей Кілійської міської ради проводиться робота з потенційними прийомними батьками, кандидатами в усиновлювачі з метою охоплення сімейними формами виховання дітей, які перебувають у державних закладах та підлягають усиновленню, або можуть бути влаштовані в сім’ї опікунів/піклувальників, прийомні сім’ї.

            На території Кілійської міської територіальної громади функціонує 4 прийомних сім’ї, в яких виховуються 6 дітей, 79 дітей перебувають під опікою/піклуванням. Але ще 17 дітей-сиріт, дітей, які залишилися без батьківського піклування і влаштованих до дитячих державних закладів, мріють про родину.

           Якщо Ви маєте бажання подарувати дітям любов і сімейний затишок, ми чекаємо Вас.

             За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Служби у справах дітей Кілійської міської ради за адресою: місто Кілія, вулиця  Миру, 57 (каб. 102, 104).

Графік роботи:

понеділок- четвер: з 8:00-17:00;

                пятниця: з 8:00-16:00;

       обідня перерва: 12:00-12:45.

Стаття підготовлена Службою у справах дітей Кілійської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь