Продовжено термін подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Дата: 20.10.2021 14:21

Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (далі – наказ про структуру власності), який набрав чинності з 11 липня 2021 року.

Відповідно до частини четвертої розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) та які зареєстровані до набрання чинності наказом про структуру власності, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ.

Таким чином, для здійснення оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ було відведено період з 11 липня по 11 жовтня 2021 року.

Однак, у зв’язку з великою кількістю зареєстрованих юридичних осіб, які мали подати відомості про КБВ, та коротким строком, визначеним для подання відповідних документів суб’єктам державної реєстрації, Верховною Радою України 08 жовтня 2021 року прийнято Закон України «Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" 1805-IX, який набрав чинності 10 жовтня 2021 року та яким продовжено термін подання інформації про КБВ до 11 липня 2022 року.