Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Діти і піротехніка

Дата: 13.12.2021 16:35
Кількість переглядів: 1205

Фото без опису

Яке новорічне свято без чудес піротехніки?! Хлопавки, бенгальські вогні, петарди, феєрверкиобов’язкові атрибути Нового року й не тільки. Проте усі ці вогняні «іграшки» несуть у собі приховану небезпеку і лікарі, підбиваючи щороку сумні підсумки найвеселішої ночі на рік, все голосніше заявляють: діти та піротехнікадві несумісні речі.

 

Дитина і піротехніка повинні бути якнайдалі один від одного. І ось чому:

  • Висока температура.

Феєрверки та подібні до них можуть горіти при температурі близько 1000°С. Надзвичайно популярні бенгальські вогні, що чомусь вважаються безпечними, можуть стати причиною термічного опіку в кращому разі II ступеня навіть при швидкоплинному контакті. Частки, що розлітаються, можуть потрапити в око, а розпечений стрижень, до якого кріпиться термітна суміш, запросто здатний підпалити одяг або новорічні прикраси з горючих матеріалів.

  • Вибух.

Потужності ракети, здатної злетіти на 200 метрів і там розкритися вогнянним букетом, більш ніж достатньо, щоб спотворити кисть руки. З подібними випадками хірургам доводиться стикатися щороку.

  • Інстинкт дослідника.

Не вся піротехніка спрацьовує. Дитина суто інстинктивно може підійти, щоб з'ясуватичому ракета не полетіла в небо. Традиційні дії – потрясти та зазирнути всередину, чого робити категорично не можна, оскільки саме в цей момент піротехнічний засіб може вибухнути.

  • Клас небезпеки.

Діти зазвичай не читають етикеток купуючи новорічну піротехніку, тому в руках у них можуть опинитись і вироби, якими може користуватись лише навчений професіонал. Наслідками експериментів із «важкою артилерією» можуть бути не лише травми, а й пожежа, відповідати за яку доведеться батькам.

  • Брати менші.

Собаки, поряд з якими спрацював піротехнічний пристрій, можуть злякатися і повести себе неадекватно, у тому числі напасти на дітей, що залишили ту ж саму петарду. Це стосується і домашніх улюбленців.

  • Эффект раптовості.

Діти часто з хуліганських спонукань застосовують піротехніку як зброю проти випадкових перехожих. Якщо не дай бог людині, яку вибух застав зненацька, стане погано, за наслідки знову ж таки доведеться відповідати батькам, якщо сама дитина не досягла 16-річного віку.

 

Які нюанси слід враховувати, якщо ви всеж вирішили осяяти новорічну ніч сполохами різнобарвних вогнів та залучити до цієї справи дітей у якості спостерігачів?

  • Насамперед пам'ятайте, що близько половини постраждалих від феєрверків не досягли 17 років. Всі веселощі - тільки під наглядом дорослих.

  • Купуйте легальні феєрверки, що продаються в офіційних торгових точках та мають державну ліцензію на продаж такої. Не купуйте «салюти» з рук і тим більше не намагайтеся виготовити їх самостійно.

  • У приміщенні можна застосовувати тільки ту піротехніку, що спеціальним чином позначена. Найчастіше це невеликі фонтанчики та тонкі бенгальські вогні. Всі літаючі вироби повинні запускатись на відкритому повітрі далеко від будинків.

  • Не лягайте спати одразу після того, як спалили в квартирі кілька бенгальських вогнів. Після їх горіння у повітрі кімнати залишається мало кисню, воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після розваг з вогнем обов’язково провітріть приміщення.

  • Запускайте ракети вертикально вгору. Ніколи, навіть жартома не спрямовуйте їх на людей.

  • Запропонуйте маленьким дітям їхню власну святкову альтернативу у вигляді різнокольорових ліхтариків на батарейках або браслетів, тощо.

  • Переконайтесь, що термін придатності виробів не закінчився. Багато шкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.

  • Минайте піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб вологий, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на виробі сірого чи чорного нальоту. Такий виріб може спалахнути будь-якої миті від тертя.

  • Зверніть увагу на запальний шнур, якщо він коротший за два сантиметри або обірваний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.

  • Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, у підземних переходах. Пам’ятайте, що дешево не означає якісно, тим паче, коли це стосується безпеки та здоров’я вас і ваших дітей.

 

  Ну а найголовніша робота, як завждипрофілактична. Знайдіть час і до новорічної ночі поясніть дітям на яких принципах працює піротехніка, які вражаючі фактори вона має, яку небезпеку вона становить як для самих дітей, так і для оточуючих.

 

Ці прості правила допоможуть Вам убезпечити свою оселю від пожежі та зберегти святковий настрій. Гарних свят!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь