Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Сектор охорони здоров'я виконавчого комітету Кілійської міської ради інформує:

Дата: 14.12.2021 11:03
Кількість переглядів: 1146

Фото без опису

COVID-19 – це потенційно важка гостра респіраторна інфекція, яку викликає коронавірус SARS-CoV-2. Коронавірусна інфекція є небезпечним захворюванням, перебіг якої може бути  як у формі  легкої, так і  важкої гострої респіраторної вірусної інфекції. Специфічні ускладнення COVID-19 можуть включати вірусну пневмонію, яка спричиняє гострий респіраторний дистрес-синдром або дихальну недостатність з ризиком смерті.

Наразі не існує доказів стосовно того, чи мають хворі на діабет більший ризик захворіти на COVID19, ніж інші. Утім, вже є достатньо даних про те, що люди з хронічними захворюваннями, у тому числі з діабетом, частіше за інших мають ускладнення та помирають унаслідок коронавірусної хвороби. У людей, які страждають на діабет, вища ймовірність виникнення ускладнень унаслідок зараження інфекційними хворобами.

У пацієнтів з цукровим діабетом, які мають недостатню компенсацію та коливання рівня цукру в крові, а також серцево-судинні або інші супутні захворювання, збільшується ризик розвитку серйозних ускладнень від COVID-19. Цей ризик пов’язаний зі зниженою здатністю організму пацієнта з цукровим діабетом боротися з інфекцією. Різниці ризику COVID-19 між пацієнтами з діабетом 1 і 2 типу немає. Люди, які мають проблеми зі здоров’ям, пов'язаними з діабетом, можуть мати гірші наслідки при захворюванні на COVID-19, ніж люди, у яких немає інших проблем зі здоров’ям, окрім діабету, незалежно від того, який тип діабету у них є.

Вже відомо, що через COVID-19 рівень цукру у крові пацієнта може зростати чи знижуватися. Це відбувається, оскільки організм бореться із вірусом. Саме тому людям із хронічними захворюваннями, зокрема з діабетом, так важливо захистити своє здоров'я від усіх можливих негативних наслідків коронавірусної хвороби.

Передовсім мова йде про вакцинацію від COVID-19. Щеплення для людей із будь-яким типом діабету є життєво необхідним та цілком безпечним.

 

         Також варто неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів:

 

  • кожного ранку рекомендовано вимірювати температуру;
  • обов’язкове використання маски в громадських місцях;
  • регулярне миття рук;
  • регулярна обробка антисептиком рук та підошви взуття (при приході додому);
  • уникати контактів з людьми із симптомами ГРВІ;
  • вологе прибирання та дезінфекція вдома;
  • обмеження масових зборів людей;
  • контроль рівня глюкози крові є ключовим фактором інфекційного контролю, оскільки він сприяє зниженню ризику і тяжкості інфекції;
  • пацієнтам слід дотримуватись цукрознижувальної терапії, і частіше контролювати рівень глюкози, оскільки він може раптово підвищитись;
  • пацієнтам слід дотримуватись здорової дієти, яка включає достатню кількість білка, різнокольорових овочів та фруктів, регулярні заняття спортом або достатнє фізичне навантаження;
  • якщо у пацієнта проявляються симптоми ГРВІ (підвищена температура, кашель, утруднене дихання), важливо проконсультуватися з сімейним лікарем.

 

Як пацієнту з цукровим діабетом підготуватись на випадок,

якщо він захворіє?

         Переконайтеся, що у Вас є всі відповідні контактні дані на випадок, якщо вони Вам знадобляться.

Продовжуйте приймати призначені ліки.

Зверніть особливу увагу на контроль рівня глюкози.

Переконайтеся, що у Вас є достатня кількість необхідних Вам ліків від діабету та матеріалів для тестування. Подумайте, що Вам потрібно, якщо Ви повинні будете ізолювати себе на кілька тижнів.

Якщо у Вас нема можливості самостійно відвідати аптеку, то розгляньте варіанти, щоб ліки доставили Вам додому.

Переконайтеся, що у Вас є достатньо їжі.

Переконайтеся, що Ви зможете виправити ситуацію, якщо рівень глюкози в крові раптово впаде.

Якщо Ви живете один, переконайтеся, що хтось, на кого Ви можете покластися, знає, що у Вас діабет, так як Вам може знадобитися допомога, якщо Ви захворіли.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь