Як захиститися від COVID-19 під час свят

Дата: 22.12.2021 14:27

У Міністерстві охорони здоров’я України підготували поради, як мінімізувати ризики захворіти на COVID-19 під час новорічних свят.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу.  Найважливіше це вакцинуватися від коронавірусу, застосовувати заходи індивідуального захисту та проводити більше зустрічей на свіжому повітря, аби знизити ризики підхопити інфекцію під час новорічних свят.

Міністр охорони здоров’я України дав п’ять рекомендації, які допоможуть зробити новорічні свята більш безпечними.

1. Повний курс вакцинації

Найбільш важливе, що може зробити кожна людина для того, щоб отримати захист від тяжкого перебігу хвороби та запобігти летальним наслідкам, це якнайшвидше пройти повний курс вакцинації. Таким чином людина зможе отримати захист від тяжкого перебігу хвороби та запобігти летальним наслідкам. Особливо важливо для груп ризику, зокрема, людей віком від 60 років і тих, що мають супутні захворювання.

2. Засоби індивідуального захисту

Використання заходів індивідуального захисту убезпечить власне здоров’я та допоможе уникнути посилення карантинних заходів.

Рекомендується дотримуватися таких засобів профілактики:

• надівати захисну маску;
  • зберігати фізичну дистанцію з людьми на відстані 1 метра;
  • провітрювати приміщення;
  • відчиняти вікна або двері;
  • уникати закритих просторів, тісних приміщень і скупчення людей;
  • стежити за чистотою рук;
  • прикривати рота і носа зігнутим ліктем або серветкою при кашлі та чханні.

3. Убезпечити зустрічі

Зустрічі та святкові заходи в приміщенні можуть створити гарні умови для поширення вірусу. Тому за можливості їх варто проводити на відкритому повітрі.

4. Утриматися від подорожей

Поїздки рекомендовано відкласти тим, хто відчуває слабкість, не вакцинувався або не має даних про перенесену хворобу COVID-19, а також особам із груп ризику тяжкого перебігу захворювання, включаючи людей віком від 60 років та людей з хронічними хворобами.

5. Інформація з надійних джерел

Дізнаватися інформацію необхідно тільки  з надійних джерел. Інформація, яка вводить в оману, і дезінформація, насамперед, створюють загрозу для життя і здоров’я людей.

Сектор охорони здоров’я виконавчого комітету Кілійської міської ради