Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Вплив родини на підліткову злочинність

Дата: 09.03.2022 10:39
Кількість переглядів: 546

Боротьба зі злочинністю неповнолітніх є однією з найважливіших та найактуальніших проблем українського суспільства. Зростання підліткової злочинності насамперед пов’язане з ускладненнями матеріального характеру, утвердженням культу сили, загальним падінням моралі в суспільстві. Криміногенна ситуація у молодіжному середовищі дедалі ускладнюється, а вік злочинців дедалі молодшає.

Серед причин та умов, які спричиняють протиправну поведінку підлітків є і така, як недоліки сімейного виховання. Так, обставини, що сприяють неправильному моральному формуванню особистості в сім’ї  умовно поділяють на суб’єктивні та об’єктивні.

Суб’єктивними обставинами названо:

а) невиконання батьками своїх обов’язків щодо належного виховання дітей, неувага до їхніх інтересів, деспотизм тощо;

б) виховання дітей неробами, егоїстами, користолюбцями тощо;

в) наявність у сім’ї антигромадських поглядів, звичаїв та інших шкідливих пережитків, зокрема зневажливого ставлення до праці та інших важливих громадянських обов’язків;

г) поганий приклад членів сім’ї, вчинення ними злочинів або інших правопорушень, аморальний спосіб життя, постійні сварки, пияцтво, наркоманію, проституцію;

д) втягнення неповнолітніх у вчинення злочину або іншу антигромадську діяльність.

До об’єктивних обставин віднесено такі, як:

а) обставини, що ускладнюють здійснення ефективного нагляду за дітьми та їх виховання;

б) матеріальні труднощі, погані житлові умови.

Зазначені суб’єктивні й об’єктивні чинники несприятливого морального формування особистості в сім’ї тісно взаємопов’язані та перебувають у постійній взаємодії. У неблагополучних сім’ях через нездорову сімейну обстановку підлітки намагаються якомога менше бути вдома, і як наслідок, потрапляють під негативний вплив старших осіб, у тому числі раніше судимих.

Антигромадський спосіб життя батьків справляє на виховання дітей руйнівний вплив. У нездоровому моральному кліматі сім’ї в підлітків скоріше можуть сформуватися антигромадські нахили. Знущання та жорстокість, що панують у соціально неблагополучних сім’ях, змушують підлітків тікати з дому. Так з’являються бездоглядні та безпритульні діти, що займаються бродяжництвом.

На території Кілійської громади Служба у справах дітей Кілійської міської ради тісно співпрацює з відділенням поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області та іншими структурами причетними до роботи з дітьми для попередження вчинення дітьми кримінальних чи адміністративних правопорушень, а також для проведення профілактичної роботи із дітьми, які вже вчинили правопорушення.

Виховання дітей у сім’ї – складний соціальнопедагогічний процес. Він охоплює вплив всієї атмосфери і мікроклімату сім’ї на формування дитини. Недоліки сімейного виховання посідають провідне місце в системі факторів, які впливають на злочинну поведінку підлітка. Тому, що сім’я є малою соціальною групою і найповніше відповідає вимозі поступового залучення дитини до соціального життя, розширення її кругозору і життєвого досвіду. Цьому сприяє «загальний психологічний клімат сім’ї, яка є свого роду взірцем мікромоделі суспільства». Саме завдяки цьому сім’я і повинна бути основною «опосередковуючою ланкою», здатною забезпечити залучення людини до великого, складного і суперечливого світу суспільних відносин.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь