Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Як отримати переселенцям довідку ВПО в межах України?

Дата: 23.03.2022 16:58
Кількість переглядів: 530

Фото без опису

    Закон України “Про захист прав та свобод ВПО” визначає, що ВПО це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, які були змушені покинути своє постійне місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації. Постановою КМУ № 269 від 13.03.22 внесено зміни до Постанови КМУ № 509 “Про облік ВПО”. 

Кому видається довідка внутрішньо переміщеної особи?

   Закон України “Про захист прав та свобод ВПО” визначає, що ВПО це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, які були змушені покинути своє постійне місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації.

Постановою КМУ № 269 від 13.03.22 внесено зміни до Постанови КМУ № 509 “Про облік ВПО”.

     На отримання довідки і внесення інформації до Єдиної бази даних ВПО мають право особи, які перемістилися з 24 лютого 2022р (дата введення воєнного стану) з наступних областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також м. Київ.

Куди звертатися за отриманням довідки?

      Для отримання довідки особа повинна звернутися за місцем свого фактичного перебування до:

- структурного підрозділу з питань соціального захисту населення,

- уповноваженої особи територіальної громади,

- центру надання адміністративних послуг.

Постанова передбачає можливість подання документів через портал Дія із включенням поданих даних до Єдиної бази ВПО та формування довідки в електронному вигляді. Cтаном на 18.03.2022 технічне рішення цього питання перебуває в роботі.

Звертаємо увагу! На даний момент виконавчі органи сільських, селищних, міських міст районного значення рад не мають можливості сформувати відповідні електронні справи і  не можуть видавати довідки. Тому, рекомендуємо громадянам звертатись до органів соцзахисту РДА. Зазначена проблема має бути вирішена налагодженням електронної взаємодії у найближчих декілька днів. Наразі доопрацьовується ПК "Соціальна громада" для обробки і передачі цієї інформації до Єдиної бази ВПО.

Хто може звернутися?

     Особа від 14 років і старше подає документи особисто.

      Якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина.

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадідусь, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь яких родичей заяву подає представник органу опіки та піклування.

Які документи потрібні?

1. Заява (встановленого зразка).

2. Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус.

3. Свідоцтво про народження дитини. Додатково при необхідності подаються:

- документ, що засвідчує особу законного представника;

- документ, що підтверджує повноваження особи;

- свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною і заявником.

Для дитини підтвердженням її місця проживання на момент виникнення обставин є місце проживання її батьків.

 

УВАГА! У разі відсутності в документі відмітки про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, надаються докази, які підтверджують факт проживання на такій території на день виникнення обставин, що викликали переміщення.

Чи мають право «нові» ВПО на отримання допомоги для покриття витрат на проживання?

  На даний момент «нові» ВПО, які прибули з інших регіонів, не мають права на отримання такої допомоги. Відповідно до Урядової постанови № 505 щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, мають право отримати особи, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, АР Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також ВПО, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення АТО або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь