МІНСОЦПОЛІТИКИ ЗАПРОПОНУВАЛО 23 КРАЇНАМ ПІДПИСАТИ ДВОСТОРОННІ МЕМОРАНДУМИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ З ВРАЗЛИВИХ КАТЕГОРІЙ

Дата: 29.03.2022 14:07

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що сьогодні до 23 країн дипломатичними каналами направлена офіційна пропозиція укласти двосторонні меморандуми щодо захисту прав переміщених дітей з вразливих категорій та проект відповідного меморандуму.

Текст проекту меморандуму напрацьований за результатами двосторонніх та багатосторонніх зустрічей Марини Лазебної з очільниками профільних міністерств та інституцій соціального захисту країн-партнерів, а також за результатами опрацювання пропозицій членів Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Зокрема, у проекті меморандуму врегульовуються питання:
• захисту прав та забезпечення потреб дітей з вразливих категорій, які переміщені до інших країн;
• порядок ведення консульського обліку таких дітей,
• гарантії їх повернення в Україну після покращення ситуації,
• недопущення усиновлення українських дітей без згоди України та застосування національного законодавства про усиновлення.

«Підписання меморандумів відбудеться вже найближчим часом. Таким чином ми юридично зафіксуємо домовленості, яких ми досягли з країнами-партнерами, і які вже діють на практиці щодо захисту прав дітей з вразливих категорій, які переміщені до інших країн.

Це, в першу чергу, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебували у закладах інституційного догляду цілодобово, влаштовані до сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, діти, які перетнули кордон без супроводу», - прокоментувала Марина Лазебна.

Вона повідомила, що пропозиція та проект меморандуму відповідно до попередніх домовленостей спрямовані до наступних країн-партнерів:
• Австрійська Республіка
• Королівство Бельгія