ЩО ВАРТО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ ДО ПАСТКИ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ

Дата: 06.04.2022 10:24

05.04.2022 року в Кілійській районній Філії Одеського обласного центру зайнятості (далі – Філія) була проведена зустріч головного державного інспектора відділу з питань праці та заробітної плати управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Олени Мялової з  в.о. директора Філії Світланою Соколінською, завідуючою сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Зінаїдою Рождественською, та з особами які на даний час перебувають  на обліку в Філії,  як безробітні  особи,  на тему: що варто роботи, щоб не потрапити до пастки торгівців людьми під час ведення воєнного стану в Україні.
Особливе місце в роботі інспекторів праці займає інформування тимчасово переміщених осіб про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та дії, що сприятимуть зниженню ризиків.
 Під час розмови  присутніх було поінформовано, що фахівці Управління Держпраці в Одеській області в межах компетенції проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу, надають необхідну консультаційну допомогу, одна з таких:
ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ ДО ПАСТКИ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ:
-    тримайтесь по двоє або троє;
-    не сідайте до автомобілів поодинці, запишіть номерні знаки авто, котрим їдете;
-    в жодному разі не віддавайте свої документи;
-    зробіть копії важливих документів і надішліть їх на свою електронну пошту;
-    довіряй свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції;
-    не погоджуйся на неофіційну роботу;
-    повідомте рідним докладну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про подробиці роботи;
-    у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції або прикордонників тощо.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ:
Якщо відносно людини здійснювалося яка-небудь з дій:
загроза, фізичне або психологічне насильство, обман, шантаж, шахрайство, обмеження свободи та переміщення, вилучення документів з метою експлуатації: у вигляді:
- трудової експлуатації, - жебракування, - вилучення органів, - примусовий шлюб, - усиновлення з метою наживи (дітей), використання у дослідженнях, - що у військових конфліктах, і злочинної діяльності.
       Кожен постраждалий має право на допомогу.

ЗМУШЕНИЙ ПОКИНУТИ ДОМІВКУ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ ТА ШУКАЄШ РОБОТУ!!!
НЕ ПОГОДЖУЙСЯ НА РОБОТУ, ЯКЩО:
-    на вас давлять і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо);
- вам пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);
- не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);
- вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);
- вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);
- не надають інформації, яку роботу треба виконувати (яка різниця, ваша кваліфікація не має значення, розберетеся тощо);
- пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.

ТИ АБО ХТОСЬ ІЗ ТВОЇХ ЗНАЙОМИХ ЧИ БЛИЗЬКИХ МАЄТЕ СУМНІВИ ЩОДО ЗАПРОПОНОВАНОЇ РОБОТИ,  СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ПРИМУСОВОЇ ПРАЦІ, ЯКЩО ВИЛУЧИЛИ ОСОБИСТІ ДОКУМЕНТИ, ПРИМУШУВАЛИ ДО НЕЗАКОННИХ ДІЙ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА БЕЗКОШТОВНОЮ КОНСУЛЬТАЦІЄЮ
     ПІДТРИМКА ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Україна:
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 або 527 (безкоштовно з номерів мобільних операторів України).
Республіка Польща:
Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, Ла Страда
+48 22 628 99 99 або +48 605 68 77 50
Національний центр консультування та допомоги постраждалим від торгівлі людьми +48 22 628 01 20
Посольство України в Республіці Польща
+48 698 608 837, +48 22 621 39 79
    Республіка Молдова:
Центр боротьби з торгівлею людьми МВС Молдова +373 22 25 49 98 (цілодобово)
Гаряча лінія з безпечної міграції й протидії торгівлі людьми, Ла Страда
0 800 777 77 (безкоштовно з Республіки Молдова)
+373 22 23 33 09 (для дзвінків із-за кордону)
Посольство України в Республіці Молдова