Отруєння побутовою хімією в дитини: що робити та як запобігти
"Зберігати в недоступному для дітей місці" – напис, що є на багатьох засобах, які ми використовуємо в побуті.
На жаль, не всі виконують цю інструкцію. Хоча навіть одного випадку неуважності чи недбалості батьків або родичів достатньо для тяжких наслідків здоров'ю дитини.
Хімічні опіки стравоходу – одна з найтяжчих патологій дитячого віку, яка вимагає надання невідкладної кваліфікованої допомоги.
Якщо дитина отруїлася побутовою хімією
Отруєння агресивними хімічними речовинами можуть мати такі прояви:
Такі симптоми не завжди можуть проявлятися. Якщо у батьків є підозра на вживання агресивної речовини – дитину необхідно доставити до лікарні. Що робити дорослим в першу чергу:
В жодному разі самостійно не викликати блювання у дитини! Якщо дитина отруїлася побутовою хімією, хімічна речовина спричинить ще більші опіки стравоходу! Якщо ви не впевнені, що саме проковтнула дитина, краще зачекайте на швидку. Що робити, щоб запобігти отруєнню дитини побутовою хімією
У групі ризику діти від 1 до 3 років, які вже стали досить активними, аби дістатися до небезпечної рідини. Батьки часто недооцінюють вправність малюків. Яскравий дизайн та етикетки різноманітних пакувань з хімічними речовинами приваблюють дітей. Майже в кожного з нас є вдома 9% оцет, капсули для прання, батарейки, засоби для манікюру та педикюру, хімічні побутові речовини (різноманітні миючі засоби для очищення труб, плит, прання білизни тощо), які потрібно зробити недосяжними для малят. Для дітей є також небезпечними популярні набори для юних хіміків, до складу яких входять хімічні реактиви, якими можуть користуватись та залишати в доступних для малечі місцях, старші брати та сестри. Є випадки, коли дорослі діти відчуваючи спрагу можуть помилково випивати агресивну речовину, яку батьки переливають та зберігають у пляшках від звичайних напоїв. Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів, адже це може призвести до фатальних наслідків.
Щоби запобігти таким отруєнням, варто дотримуватися певних правил. Застосувавши їх, ви зможете захистити дитину.
Служба у справах дітей Кілійської міської ради
( З терен інтернету)
|