Виховання дідом та бабою онуків

Дата: 14.06.2022 15:45

Не рідко наших дідуся чи бабусю цікавить питання, чи мають вони право приймати участь у вихованні внуків, правнуків.

Одним із найважливіших прав дитини є її право на сімейне виховання, яке включає в себе також право на спілкування з іншими членами сім’ї, зокрема, дідом, бабою, прадідом, прабабою.

Згідно з статтею 257 Сімейного кодексу України баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.

Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Навіть, якщо батьки дітей розлучені, не проживають разом та не спілкуються між собою, це не повинно впливати на право діда і баби бачитись зі своїми внуками та проводити разом з ними час.

якщо такі перешкоди чиняться, то баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Суд визначає способи участі баби і діда, прабаби і прадіда у вихованні дитини. Це можуть бути періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця проживання баби і діда, тощо. Крім того, суд у своєму рішенні визначає місце та час спілкування баби, діда (прабаби, прадіда) зі своїми внуками (правнуками).

Рішення суду з даного питання виноситься з урахуванням письмового висновку органу опіки та піклування.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Служби у справах дітей Кілійської міської ради за адресою: місто Кілія, вулиця  Миру, 57 (каб. 102, 104).

Графік роботи:

понеділок - четвер: з 8:00-17:00;

пятниця: з 8:00-16:00;

обідня перерва: 12:00-12:45.

Стаття підготовлена Службою у справах дітей Кілійської міської ради.

(З терен інтернету)