Мінсоцполітики проводить роботу з міжнародними партнерами щодо питання додаткової фінансової підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з воєнним конфліктом.
Мало не щодня у період війни фіксуються факти жорстокого поводження з нашими людьми — повідомлення надходять від громадських організацій, ЗМІ та правоохоронних органів. Зокрема, йдеться про наймерзенніше — про зґвалтування українських громадян солдатами російської армії.
?? Нині постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, серед яких - і сексуальне, надають комплексну допомогу — психологічну, соціальну, медичну і правову:
? цілодобовий притулок терміном до 90 днів;
? за потреби — денний центр соціально-психологічної допомоги до 10 діб в умовах залу, або цілодобове перебування у «кризовій кімнаті», якщо вона є;
? працює спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування;
? можливий виклик мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.
Утім, враховуючи складну ситуацію в країні, Міністерство соціальної політики звернулось до партнерів із закликом підтримати постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, ще й фінансово.
«Ми звернулися з щирою подякою і проханням до наших партнерів, аби вони розглянули можливість надання грошової допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та які наразі проходять реабілітацію. Зараз підтримка та взаємовідносини з міжнародними та українськими партнерами важливі як ніколи. Адже тільки об’єднавши зусилля ми зможемо досягти миру і перемоги, а також зможемо максимально надати підтримку всім, хто потребує допомоги, особливо вразливим категоріям населення. Ми маємо стукати в усі двері, аби партнери знали, якої допомоги українці потребують і змогли надати підтримку. Зараз ми чекаємо відповіді і готові, у разі згоди, передати списки осіб, які потребують такої допомоги за поданням влади на місцях», — прокоментувала заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Анна Сергєєва.