Благодійний проєкт «Коло турботи. Психологічне здоров’я кожної дитини»

Дата: 09.09.2022 14:07

Чимало людей сьогодні переживають постійну тривогу, гнітючий страх за власне життя, тотальне спустошення та хронічну втому. Тому психологічний стан та психічне здоров’я є вкрай важливим. Особливо це стосується маленьких діток, які знаходилися під обстрілами, були змушені переховуватися в підвалах чи бомбосховищах або покинути свій дім та переїхати у безпечніші зони. Пережитий досвід матиме непоправний вплив на майбутнє дитини, який проявлятиметься у вигляді фізичного та/або психічного захворювання, проблемах у спілкуванні з оточуючими, невпевненості у власних силах, депресивних станах та навіть схильності до самогубства.

З метою надання кваліфікованої безоплатної допомоги сім’ям, дітям віком від 0 до 6 років, які отримали гостру травму в результаті дії різноманітних обставин у ході війни в Україні був створений   ГО "Центр Соціального Лідерства" та Дитячим фондом ООН в Україні (UNICEF), під патронатом НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України благодійний проєкт «Коло турботи».

Основні напрямки діяльності:

1.   Надання гуманітарної допомоги медичним закладам для дітей віком від 0 до 6 років та вагітним жінкам.

2.   Опитування та систематизація даних що до кількості дітей, які знаходяться у стані гострого стресу.

3.  Робота мобільних бригад психологів з навичками роботи з дітьми та які мають досвід роботи з гострою травмою.

4. Створення центрів психологічної допомоги у чотирьох містах: Київ, Львів, Умань, Дніпро. Керівник кожного центру відповідає за організацію роботи мобільних бригад у своєму місті та закладах, що знаходяться у радіусі до 200 км міста.

5.   Кваліфікована психологічна допомога дітям від 0-6 років та їхнім батькам, які пережили психотравмуючі події під час війни методами психологічних консультацій онлайн та під час прийомів у медичних закладах.

6. Розповсюдження інформаційних матеріалів щодо порядку надання психологічної допомоги серед фахівців, що спілкуються з дітьми та сім’ями: педагоги, вихователі, волонтери у центрах прихистку, лікарі, соціальні працівники.

7.   Навчання психологів методам роботи з гострою травмою у дітей (онлайн тренінги).

8.  Створення освітньої платформи для дитячих психологів та батьків, що навчатиме психології за допомогою вебінарів, ТБ програм та різноманітних онлайн - матеріалів. У рамках проєкту сім’ї матимуть змогу спілкуватися з кваліфікованими психологами, приймати участь у семінарах та конференціях.

9.  Облаштування одного медичного закладу в регіоні згідно дизайн-проекту дружнього до дітей простору, а саме: облаштування багатофункціональної кімнати для гри та відпочинку, облаштування гендерно-чутливої вбиральні, вказівники для цих зон.

Додаткову інформацію можна отримати Центр соціального лідерства,

FB : https://www.facebook.com/care.circle.ua

Інформаційна довідка про  проєкт «Коло турботи»

надана Службою у справах дітей