ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Дата: 13.10.2022 16:03

Щорічно 18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення інформаційно-просвітницької, роз’яснювальної  роботи.

В Україні після широкомасштабного вторгнення росії в рази посилилися міграційні процеси. Мільйони людей вимушені були залишати своє житло та переїжджати в інші місця. За даними експертів, багато наших співгромадян та співгромадянок за цей час втратили роботу, а отже й засоби для існування. У багатьох розірвалися усталені зв’язки, якими можна було скористатися, якщо потрібна допомога.

Зважимо ще на один момент: розділення родин. Чимало жінок із дітьми через війну опинилися без підтримки чоловіків та батьків і змушені перебирати на себе всю відповідальність за сім’ю – за її утримання та перспективи облаштування. Погодьтеся, не всі до цього готові. За таких трагічних обставин навіть найбільш витривалі нерідко шукають допомоги та підтримки, скерування та підказки зі сторони. Це свідчить про те, що вразливість українців та українок до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми зросла. Злочинців, які користувалися подібними ситуаціями, завжди вистачало, але тепер простір для їхньої діяльності суттєво розширився.

В такі моменти особливо важливо зберігати стабільний емоційний стан та тверезе критичне мислення щоб не довіряти своє життя та здоров’я, майбутнє своїх дітей, рідних та близьких випадковим особам.

Якщо Ви вирішили перетнути кордон для тимчасового перебування або можливо, працевлаштування в іншій країні, дотримуйтесь простих правил!

Це дозволить уникнути можливих ризиків та не потрапити в пастки сучасних работоргівців:

• Ні за жодних обставин не віддавайте нікому паспорти свої та своїх дітей, окрім представників державних установ та прикордонних служб, за потреби відкривайте документи тільки у своїх руках;
  • Не сідайте в машину до незнайомих людей наодинці, намагайтеся подорожувати групами;
  • Переконайтеся у наявності у перевізника відповідних дозвільних документів. Прізвище та ім’я водія, а також сфотографований номер транспортного засобу перешліть рідним чи друзям, які залишаються в Україні;
  • Не довіряйте незнайомим особам дітей. На внутрішній стороні верхнього дитячого одягу або окремому папірці, схованому у кишеню, напишіть дані про дитину: прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, групу крові, реакцію на медичні препарати, повну домашню адресу, номери телефонів батьків, родичів чи сусідів;
  • Не піддавайтеся на маніпуляції, психологічний тиск, захмарні обіцянки надмірно високої заробітної платні. Не приймайте легковірно пропозиції щодо працевлаштування від незнайомих осіб. Користуйтеся виключно офіційними джерелами інформації;
  • Збережіть в телефоні та в записах контакти організацій, які надають допомогу вимушено переміщеним особам за кордоном та особам, які постраждали від торгівлі людьми;
  • За перших ознак небезпеки звертайтеся до органів влади, волонтерів, представників гуманітарних місій, громадських організацій, тощо.

У разі виникнення будь-яких запитань щодо працевлаштування за кордоном телефонуйте за номерами:

• Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 та 0 800 505 501;
  • Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1574.

Знати – значить бути захищеним!

Інформацію підготував відділ соціального захисту населення

виконавчого комітету Кілійської міської ради