ВАКЦИНУВАТИСЯ ПРОТИ COVID-19 – ВАЖЛИВЕ РІШЕННЯ ДЛЯ КОЖНОГО
Повномасштабна війна для багатьох людей відсунула вбік питання власного добробуту та здоров’я. Зокрема, це стосується гігієни рук і кашлю, носіння масок, також зберігання дистанції.
Вакцинація – надійний захист від коронавірусу SARS-CoV-2 та його тяжких наслідків. Якщо ви зробили щеплення, і у вас виникли певні реакції організму: почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м'язах чи суглобах, біль у животі тощо – не потрібно їх боятися.
Це означає, що ваше тіло вибудовує захист. Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо будете відчувати дискомфорт, зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.
Пандемія COVID-19 не завершилася. Кожен має робити все можливе, щоб вберегти своє здоров’я, особливо в такий час. В умовах воєнного стану імунізація – ваша зброя проти різних інфекцій, зокрема це стосується коронавірусу SARS-CoV-2.
На теперішній час Міністерство охорони здоров’я України дозволило другу бустерну дозу вакцини від Covid-19 усім охочим і наполегливо радить обов’язково отримати її людям з хронічними недугами і тим, кому 60+, аби вберегтися від важкого перебігу хвороби і смертельних випадків.
Якщо раніше другу бустерну дозу дозволяли лише людям із групи ризику, то тепер її можуть отримати всі повнолітні з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Дуже важливо не плутати першу і другу бустерну дозу.
Вакцинація від коронавірусу має виглядати так:
- дорослі від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти Covid-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer;
- через п’ять місяців (раніше було через 6 місяців) після первинного курсу слід зробити перше бустерне щеплення;
- через чотири місяці після першого бустерного щеплення дорослі повинні зробити друге бустерне щеплення. Особливо його радять зробити людям з супутніми захворюваннями і кому 60+.
Другий бустер можуть отримати:
- люди віком понад 60 років;
- люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
- люди з інвалідністю;
- люди з імуносупресією;
- люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
- люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.
Якими вакцинами робити другий бустер?
Наразі в Україні затвердили нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунізації. Тепер вакцину CoronaVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.
Якщо людина отримала базовий курс щеплення вакциною Pfizer, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Другу бустерку також можна зробити вакцинами Pfizer або Janssen. Усі ці вакцини, згідно з наказом МОЗ України, є взаємозамінними.
Отримати базові щеплення, а також першу чи другу бустерну дозу можна у тимчасовому пункті щеплення, який знаходиться на першому поверсі Кілійської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного підприємства «Кілійський центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія, вул. Перемоги, буд. 67.
Сектор охорони здоров’я виконавчого
комітету Кілійської міської ради