АЛЬБОМ БЕЗБАР’ЄРНИХ РІШЕНЬ
«Безбар’єрність треба плекати не в пандусі, а в здоровому глузді», – Ihor Bezkaravainyi, ветеран ЗСУ, радник Програма реінтеграції ветеранів IREX на презентації Альбому безбар’єрних рішень
«Коли ми кажемо про безбар’єрність, ми не кажемо про людей з інвалідністю. Ми кажемо про усіх людей, бо будь-яка людина – здорова, нездорова, з обмеженнями, без обмежень (направду, усі ми маємо певні обмеження: ми не можемо застрибнути на п’ятий поверх або бігти безкінечно)… Будь-яка людина у будь-який момент може стати маломобільною.
І тому безбар’єрність – це про адекватність, про нормальність, про справедливість. І плекати безбар’єрність насамперед треба не в пандусах чи в механічних підйомниках, якими ніхто ніколи не користується, а в здоровому глузді. У голові, коли ми думаємо про нормальне зручне середовище для усіх без виключення, не концентруючись на людях з інвалідністю».
Нагадаємо, у січні цього року було презентовано три нові розділи Альбому безбар’єрних рішень – практичного посібника для усіх, хто хоче, має нагоду і повноваження матеріалізувати філософію безбар’єрності у просторах та будівлях.
Завантажити посібник можна тут bit.ly/40QuKHm
Альбом безбар’єрних рішень створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів». Проєкт реалізовано Безбар’єрність спільно з Мінрегіон у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини (Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew) та Швейцарії (Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні). Розробник Альбому – урбан-бюро Big City Lab.
#безбарєрність#barrierfree#bezbaryernist