Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

ПРО ВІЛ/СНІД

Дата: 13.04.2023 15:24
Кількість переглядів: 397

Фото без опису

ВІЛ Вірус імунодефіциту людини

СНІД – Синдром набутого імунодефіциту

ВІЛ і СНІД. У чому відмінності?

       Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) відомий з початку 80-х років ХХ століття. До теперішнього часу відомі його природа і структура, шляхи передачі та життєздатність вірусу.

      Коли людина заражається ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре протягом багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливою для багатьох інфекційних хвороб.

      Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – три місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”.

      ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету.

      Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань. Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Існує кілька шляхів зараження ВІЛ:

  • Незахищений (без презерватива) статевий акт; (70-80 відсотків)
  • Спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного інструментарію; (5-10 відстотків)
  • Використання нестерильного інструментарію для татуювання та пірсингу;
  • Використання чужих засобів для гоління, зубних щіток з видимими залишками крові; (дуже рідко)
  • Передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю; (5-10 відсотків)
  • Переливання зараженої крові. (5-10 відсотків)

        Іншими словами, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слюна, піт, сльози, сеча і фекалії).

       Вживаючи алкоголь та наркотики, ви теж ризикуєте своїм здоров'ям. Вживання наркотиків в переважній більшості випадків згубно позначається на здоров’ї людей. Найбільш небезпечним є ін’єкційне вживання наркотиків: саме так можна заразитися ВІЛ, вірусами гепатитів B і C, сифілісом та іншими інфекційними захворюваннями. Інфекції можуть потрапити в кров при спільному використанні ін’єкційного інструментарію: через чужий шприц або голку, а також через інший інструментарій для ін’єкцій (фільтри, воду та посуд для приготування розчинів). Дуже високий ризик ін’єкційного зараження несуть в собі розчини наркотиків, при приготуванні яких була використана кров, так як вона може містити збудників небезпечних захворювань.

       Необхідно пам’ятати, що алкоголь – це теж наркотик, під його впливом людина часто втрачає контроль над ситуацією, що може призвести до скоєння необдуманих і ризикованих вчинків.

Як ВІЛ не передається?

      ВІЛ і СНІД викликають страх і занепокоєння, які часто виявляються перебільшеними. Люди бояться заразитися ВІЛ при звичайному побутовому контакті. Ці страхи необгрунтовані. Звичайний контакт з людьми, що живуть з ВІЛ / СНІД, абсолютно безпечний. Всі шляхи передачі ВІЛ добре досліджені і науково доведені.         

ВІЛ не передається:

  • При рукостисканні або обіймах;
  • Через піт чи сльози;
  • При кашлі та чханні;
  • При використанні загального посуду чи постільної білизни;
  • При спільному використанні ванни і унітазу;
  • При колективних видах спорту;
  • При перебуванні в одному приміщенні;
  • В громадському транспорті;
  • Від тварин чи при укусах комах;
  • При поцілунку / через слину, так як концентрації вірусу в слині недостатньо для інфікування. За всю історію вивчення ВІЛ / СНІД не було зафіксовано жодного випадку зараження цим способом.

                                                   Люди, що живуть з ВІЛ / СНІД

        Хворі на СНІД потребують особливої уваги, дбайливого ставлення оточення, друзів і родичів. Таке ставлення вкрай необхідне, бо ці люди, через свій хворобливий стан, часто бувають пригніченими, відчувають різні страхи. Важко уявити, який тягар взяв на себе чоловік ВІЛ-інфікованої дружини; друг молодої дівчини-вірусоносія; мати маленького сина, якого заразили в лікарні; лікар,   який   підтримує   душевну  й   фізичну  рівновагу   пацієнта;   чоловік, який спиняє свого інфікованого друга на краю прірви.
       Співіснування з інфікованими ВІЛ для багатьох людей стає випробуванням справжніх людських якостей, щирості материнських, подружніх та дружніх почуттів, фактично мірилом їхньої людяності.

 

    З терен інтернету

Служба у справах дітей Кілійської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь