Сімейні форми виховання та патронат над дитиною

Дата: 15.05.2023 14:40

Фото без опису

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає у небайдужих до чужого горя людей.
Сімейними формами виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий   будинок   сімейного  типу  -  окрема  сім'я,  що створюється  за  бажанням  подружжя  або  окремої  особи,  яка  не перебуває  у шлюбі,  які беруть на виховання та спільне проживання не менш  як  5  дітей-сиріт  і  дітей,  позбавлених  батьківського піклування.
Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Якщо ви не байдужі до долі дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей – сиріт, або дітей, позбавлених батьківського піклування, та маєте на меті вкласти частинку своєї душі, свою турботу, огорнути дітей любов’ю, завітайте за більш детальною інформацією до Служби у справах дітей Кілійської міської ради за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, місто Кілія, вулиця Миру, 57, каб. 102, 104.