Права пацієнта на толерантність
Сьогодні - Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією і біфобією. Цей день був вибраний не випадково. Саме 17 травня 1990 року Генеральна асамблея Всесвітньої організації охорони здоров'я виключила гомосексуальність зі списку психічних захворювань.
НСЗУ нагадує, що у низці пакетів послуг Програми медичних гарантій до медзакладів є вимога до надавачів медичних послуг щодо толерантного ставлення до пацієнта.
Вимога звучить так: дотримання толерантного ставлення до пацієнтів відповідно до затвердженої у надавача медичних послуг програми протидії дискримінації та стигматизації пацієнтів та забезпечення конфіденційності відповідних медичних даних.
Пацієнт має право на доброзичливе ставлення з боку медичних працівників та якісну медичну допомогу, незалежно від гендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації. Сімейні лікарі, гінекологи, психіатри, ендокринологи, хірурги та інші фахівці у сфері охорони здоров’я мають допомогти вирішити проблему, з якою звернувся пацієнт або пацієнтка. І не демонструвати особисте ставлення, не відмовляти у виписці електронного рецепту чи направлення, у консультації чи обстеженні через те, що людина має інші цінності, орієнтацію та ін.
Так само і пацієнти мають толерантності ставитись до медичних працівників.
Важливо будувати комунікації так, щоб не вдаватись до стереотипів, а навпаки - допомагати їх долати.