Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Події, які змінили Україну і змінюють світ       Документальне кіно – дієвий інструмент у роботі пробації

Дата: 21.06.2023 11:33
Кількість переглядів: 309

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

З метою сприяння формуванню активної громадянської та державницької позиції серед осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі 14 червня 2023-го року працівниками Ізмаїльського РВ №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області разом з громадською організацією «Захистимо разом» було проведено інформаційно-просвітницький захід на базі Кілійського волонтерського центру «Кілія. Захистимо разом». Для підоблікових відділу з питань пробації, волонтерів, внутрішньо переміщених осіб, які на теперішній час тимчасово мешкають у м. Кілія та мешканців Кілійської громади модератором кіноклубу «Docudays UA» при Ізмаїльському РВ №2 філії Центру пробації відділу Людмилою Якименко було проведено чергове засідання Кіноклубу. Присутні переглянули документальний фільм «Євромайдан SOS» режисера Сергія Лисенка. Євромайдан SOS виник з ініціативи молодих правозахисників та активістів, які об’єдналися після побиття студентів на Євромайдані. Нині громадська організація веде моніторинг військових злочинів, займається міжнародною адвокацією та звільняє політичних в’язнів. Головна героїня фільму Олександра Матвійчук — відома в Україні молода правозахисниця, керівниця Центру громадянських свобод — розповідає, як наступного дня після побиття студентів на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року активісти відкрили гарячу лінію для постраждалих і ще одну — для волонтерів-адвокатів. І таким чином забезпечили юридичні послуги та захист у судах для учасників протесту. Нині вони ведуть моніторинг військових злочинів рф на окупованих територіях України, передають добуті документи в Гаазький суд, займаються міжнародною адвокацією та борються за звільнення українських політичних в’язнів у Росії.

      У перегляді та обговоренні фільму у якості експертки взяла участь голова громадської організації «Захистимо разом», керівник волонтерського центру Кілійської громади, волонтер Тетяна Гавриленко @Tatiana Gennadievna . Під час заходу присутні мали змогу поділились своїми емоціями та враженнями від подій, відображених у фільмі, пригадати події Революції Гідності, обговорити вплив цих подій на нашу країну і на нашу боротьбу за свою свободу і незалежність. Гості заходу, глядачі коноклубу запитували модератора клубу Людмилу Якименко та експертку про такі поняття як людська гідність, права і свободи людини, ділились своїми думками про війну та мріями про те, якою має стати Україна після нашої перемоги. Так, модератор кіноклубу розповіла присутнім про те, що саме ця громадська організація, якій належить ініціатива правового захисту активістів Євромайдану активізувала свою діяльність після початку повномасштабної війни задля документування злочинів російської армії і зараз продовжує документування воєнних злочинів; експертка в свою чергу поділилась своїми спогадами про події в Україні зими 2013-2014-х років, їх вплив на мешканців Кілійщини та особисте життя її та її родини, виказала свою думку про наслідки тих подій для кожного з нас. Всі присутні були згодні з тезами і меседжами головної героїні фільму, правозахисниці  лауреатки Нобелівської премії миру, співзасновниці ініціативи «Трибунал для Путіна» Олександри Матвійчук: «…правозахисники і їхня робота для утвердження прав людини і захисту людської гідності має величезне значення для стійкого миру в регіоні. Тому що мир і права людини – нерозривно пов'язані. Ми на прикладі Росії бачимо, що держава, яка системно порушує права людини, стає загрозою не тільки для власних громадян, але і для всього регіону і світу в цілому… Люди, які пройшли крізь пекло війни, їм потрібно відновити не тільки їхні зруйновані життя, зруйноване бачення майбутнього. Їм потрібно відновити віру, що справедливість існує, бодай відкладена в часі…Зло має різні ранги. Але люди, які вчиняли злочини своїми руками, вони не мають ховатися за абстрактним Путіним. Тому притягати до відповідальності потрібно всіх. Нам потрібно змінити підходи і застосувати ці принципи до правосуддя у воєнних злочинах на глобальному рівні.» І мрія у всіх учасників кіноклубу теж була одна на всіх – Якнайшвидша Перемога України! І це не тільки звільнити всі окуповані території, включно з окупованим Кримом. Перемога для України – це завершити демократичну трансформацію.

      Кіноклуб «Docudays UA» при районному відділі з питань пробації вже не вперше проводить такого роду заходи для мешканців Кілійщини і впевненні у тому, що документальне кіно допомогло розширити знання учасників заходу про Революцію Гідності; сформувати у них розуміння єдності й цілісності України; посприяти кожному з присутніх в усвідомленні себе українцем чи українкою, відчутті особисту відповідальність за долю країни; розширити знання про права людини і людську гідність та про необхідність їх захисту.

#docuclub #docuдіє #пробація_одещини

 

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

Фото без описуФото без опису

П

      З


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь