11 липня Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО.

Дата: 12.07.2023 14:36

Держава фокусується на допомозі людям, які перебувають у складних життєвих обставинах, і уточнює параметри її надання.

Зокрема:

🔸 Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 міс., до кінця січня 2024 р.

🔸 Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах:

👉 для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн

👉 для інших осіб – 2 тис. грн.

✅ Відповідно, виплати не продовжуватимуться особам, які:

🔸 перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);

🔸 повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

❗️ Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично.

ℹ️ Детальніша інформація у нашому релізі: https://bit.ly/3O9omXj та на інфографіках нижче