До уваги роботодавців! За облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю надається компенсація!
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі - Порядок № 893) згідно з яким роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.
Головна мета програми — посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і, в свою чергу, надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.
Виплачується компенсація в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації. Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи (у 2023 році до 100,5 тис грн), 10 розмірів мінімальної заробітної плати — для осіб з інвалідністю ІІ групи (у 2023 році до 67 тис грн).
Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, перелік яких визначений в додатку 1 до Порядку № 893, зокрема:
- меблі та фурнітура для робочих місць;
- комп’ютери та оргтехніка;
- програмне забезпечення;
- поручні та бруси;
- машини для виробництва та оброблення;
- засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях тощо.
Після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю роботодавець впродовж 90 днів може подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.
До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, треба додати:
- копію документу, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);
- документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).
Пунктом 7 Порядку визначено підстави, за якими не надається компенсація. Так, одними з підстав відмови у наданні компенсації, зокрема є те, що:
- особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування відповідно до вимог цього Порядку, перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву;
- особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893, перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву.
Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів, передбачених пунктом 6 Порядку№ 893, та оформляється наказом регіонального центру зайнятості.
Компенсація виплачується протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.
За більш детальною інформацією роботодавці можуть звертатися до Кілійського відділу Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості за адресою: м. Кілія, вул. Миру, 60А; м. Вилкове, вул. Петра Сагайдачного,13 або за телефонами 0688678033, 0685187135.