ЩО ТРЕБА ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО НАСИЛЬСТВО…

Дата: 30.10.2023 09:24

Чи знаєте Ви, що:

• Діти бачать, чують та пам’ятають більше ніж думають дорослі. Нам здається, що дитина в цю хвилину не бере участі в конфлікті (захоплена грою, дивиться телевізор, перебуває в іншій кімнаті) та насправді, діти завжди знають коли батьки сваряться.
  • Діти різного віку по-різному реагують, але на всіх дітей - навіть на немовлят, впливає домашнє насильство.
  • Жодній людині не подобається весь час бути найменш здібною та пригніченою.

Будь-яке домашнє насильство, не залежно від того спрямоване воно безпосередньо на дитину чи іншого члена сім’ї, травмує дитину!

Як діти реагують на насильство в сім’ї:

• Діти зазнають почуття провини, сорому і страху, так, ніби вони відповідальні в насильстві, яке їм доводиться спостерігати.
  • Діти відчувають сум.
  • Діти відчувають гнів, тому що вони не спроможні змінити те, що відбувається в сім’ї.

Як ці переживання  відбиваються на поведінці дітей?

Вони можуть:

• Реагувати надто агресивно;
  • Не визнавати авторитетів;
  • Бути пасивними чи пригніченими;
  • Мати вигляд заляканих;
  • Скаржитися на головний біль, постійне відчуття втоми, сонливість тощо.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Батьки мають усвідомити, що найважливіша умова успішного виховання – становлення правильних стосунків з дітьми, а основа спілкування в сім’ї – доброзичливість, довірчі відносини. В сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як впоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя. Тож не слід забувати про те, що якщо дитина не відчуватиме, що ваш дім належить і їй також, вона зробить своїм домом вулицю.