Шерінг документів: як він працює

Дата: 30.10.2023 13:32

Копія цифрового документа — це відображення в електронному вигляді інформації про вас, яка міститься в державних реєстрах.

У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних), а також метадані у форматі JSON з відповідними полями з документа.

Які документи користувачі Дії можуть пошерити на даний момент?

• біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон),
  • картка платника податків (РНОКПП),
  • довідка ВПО,
  • свідоцтво про народження дитини,
  • водійське посвідчення,
  • техпаспорт.

Паспорти-книжечки зразка 1994 року не відображаються в Дії та, відповідно, шерингу не підлягають.

Юридична сила е-паспортів та РНОКПП визначена постановою Кабінету Міністрів України № 911 від 18 серпня 2021 року. Шеринг е-довідки ВПО регламентується постановою КМУ № 509 від 1 жовтня 2014 року, е-свідоцтва про народження - постановою КМУ № 911 від 23 вересня 2020 року. Шеринг е-свідоцтво про народження регламентується постановою КМУ № 911 від 23 вересня 2020 року. Шеринг е-водійського та е-техпаспорту визначений постановою КМУ № 1453 від 29 грудня 2021 року. Шерінг е-студентський (учнівський) квиток визначена постановою КМУ № 1051 від 18 грудня 2019 року. Використання е-паспортів у процедурах фінансового моніторингу для банків врегульовано постановою НБУ від 19.05.2020  № 65, для небанківських установ - постановою НБУ від 28.07.2020  № 107.

Переваги шерингу:

• оптимізація процесу надання послуг
  • дотримання прав громадян на отримання адміністративної послуги;
  • зручно (займає до 10 секунд);
  • безпечно (не спрацює без Вашої згоди);
  • не треба робити паперові копії документа;
  • Ви не повертаєтеся додому, якщо забули паспорт.