Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ

Дата: 05.03.2024 13:32
Кількість переглядів: 94

Фото без опису

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ

ГРВІце гостра респіраторна вірусна інфекція. До цієї групи відносяться відразу декілька гострих хвороб органів дихання, що мають єдиний збудник – пневмнотропні віруси. Бактерії таких вірусів відрізняються підвищеною «живучістю», через що заразитися на ГРВІ можна при тісному контакті з хворим.

Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи перших ознак хвороби і погіршення самопочуття) може складати від декількох годин до 5–7 днів. Небезпека ГРВІ для оточення полягає в тому, що хворий стає носієм і розповсюджувачем вірусу із самого початку, коли його бактерії потрапляють в організм.

При належному лікуванні (прийом медичних препаратів, знеболюючих і жарознижуючих ліків), ГРВІ проходить відносно швидко, від 3–4 до 7–10 днів. Загальний час втрати працездатності хворого – не більше двох тижнів.

Проте постільний режим, належний догляд і прийом медикаментів тут обов’язковий!

 

ОСНОВНІ СИМПТОМИ

Основними ознаками зараження є:

  • помірно виражені симптоми загальної інтоксикації;
  • слабкість, млявість, погіршення самопочуття;
  • сильні виділення з носа, різкий біль у горлі;
  • кашель і нежить з першого дня хвороби;
  • почервоніння очних яблук;
  • періодичний або постійний головний біль.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

При виявленні перших симптомів ГРВІ слід звертатися до лікаря – самостійно лікувати хворобу не рекомендується.

Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.

 

Найперший та найважливішй крок для профілактики грипувакцинація. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти.

Найкращий час для вакцинації – до початку епідемії грипу.                             Сьогодні існує багато штамів вірусу грипу. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх. Проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів.

Що дає щеплення проти грипу:

  • знижує ризик захворювання на грип,
  • зменшує кількість візитів до лікаря,
  • зменшує кількість пропущених у зв’язку із хворобою робочих або навчальних днів, 
  • попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Кому треба робити профілактичні щеплення проти грипу

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців. 

Найважливіше провести вакцинацію людей із групи високого ризику: дітей молодшого віку, вагітних та осіб, які страждають від певних хронічних захворювань (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання), а також людей похилого віку (старших 65 років).

Крім того, профілактична вакцинація є досить важливою для професійних груп ризику: медичних працівників та осіб, які живуть із або доглядають за людьми групи підвищеного ризику захворювання, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

 

.

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ

  • Уникайте близького контакту з хворими та за можливістю залишайтеся вдома щонайменше добу після того, як спаде висока температура, щоб не ускладнити перебіг захворювання. Звісно, виключення із цих правил є візит до лікаря. Висока температура повинна нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів.
  • При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою.
  • Часто мийте руки з милом. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї або гелі на спиртовій основі).
  • Намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм. 
  • Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.
  • Зміцнюйте імунітет. Помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, правильне харчування та здоровий сон роблять імунітет людини сильним.
  • Провітрюйте кімнату. Пийте більше води, проводьте частіше вологе прибирання квартири, користуйтеся зволожувачем повітря, щогодини провітрюйте приміщення, у якому перебуваєте, стежте за тим, щоб температура повітря в кімнаті була не вище 22 °C.
  • Насичуйте організм вітаміном С. Вважається, що вітамін С – це і є наш імунітет, і чим більше його в організмі , тим швидше ми одужаємо. Але пам’ятайте! Перенасичення організму вітаміном С може мати негативний вплив на організм людини, адже у більшості випадків нам не потрібен додатковий вітамін С, оскільки, дотримуючись збалансованого раціону, ми отримуємо його достатньо.
  • Приймайте противірусні препарати тільки за призначенням лікаря. Противірусні засоби – це не антибіотики. Противірусні препарати сприяють пом’якшенню симптомів та прискоренню процесу одужання. Вони також зменшують ризик розвитку серйозних ускладнень та наслідків грипу.

Профілактичні заходи в громадських місяцях:

З метою недопущення розповсюдження захворювань на ГРВІ та дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних режимів, відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя», «Про захист населення від інфекційних хвороб», об’єктам торгівлі, громадського харчування, громадського транспорту тощо, рекомендовано дотримуватись посиленого протиепідемічного режиму, а саме:

  • забезпечити регулярне, щоденне проведення профілактичних дезінфекційних заходів на підпорядкованих об’єктах дезінфекційними засобами, що дозволені законодавством до застосування;
  • проводити в приміщеннях провітрювання та вологе прибирання, забезпечити дезінфекційні заходи щодо попередження можливої контактної передачі збудника хвороби (дезінфекція дверних ручок, перил, обладнання тощо);
  • на підприємствах торгівлі та громадського харчування забезпечити контроль за дотриманням персоналом маскового режиму, у разі захворювання; здійснювати санітарну обробку технологічного обладнання, виробничого інвентарю, зворотної тари для перевезення харчових продуктів; забезпечити використанням персоналом одноразових рукавичок для проведення відпуску не розфасованих готових до споживання харчових продуктів, кулінарних виробів, тощо;
  • забезпечити організацію проведення вологого прибирання пасажирського транспорту після закінчення робочої зміни з використанням засобів дезінфекції, що дозволені законодавством до застосування.
  • забезпечити відповідні умови для дотримання правил особистої гігієни працівниками підприємств/установ/організацій тощо;
  • у разі ускладнення епідемічної ситуації запровадити посилений протиепідемічний режим та забезпечення проведення дезінфекції.

 

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

 

                                                       Сектор охорони здоров’я виконавчого

                                                       комітету Кілійської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь