Професійна орієнтація суб’єктів пробації є одним із дієвих шляхів ресоціалізації правопорушників та забезпечення основної мети пробації – безпеки суспільства

Дата: 27.03.2024 16:22

На обліку в Ізмаїльському районному відділі №2 (Кілійська та Вилківська територіальні громади) філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області перебувають особи, засуджені за злочини різних категорій, часто такі засуджені потребують допомоги у працевлаштуванні. З метою інформування про розмаїття професій та спеціальностей, правильного та усвідомленого вибору молоддю життєвої дороги, уникнення можливих помилок у професійному самовизначенні, а також соціальної підтримки суб’єктів пробації уповноважений орган з питань пробації постійно співпрацює з місцевим відділенням обласного центра зайнятості. Особлива увага приділяється роботі з правопорушниками молодіжного віку. Так, в рамках взаємодії фахівцем Кілійського відділу Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості Оленою Скляренко для підоблікових уповноваженого органу з питань пробації проведено освітній захід, спрямований на їх професійну орієнтацію. Під час консультації з юнаками було проведено психодіагностичне тестування за методикою Д. Голланда, за допомогою якого профконсультант центру визначила здібності хлопців та розглянула з ними професії, до яких вони виявили схильності, а також надала рекомендації щодо вибору майбутньої професії.

Олена Скляренко зазначила: «спеціалістами  центру зайнятості надаються індивідуальні послуги кожній молодій людині з визначенням чіткого плану дій щодо її працевлаштування. Служба зайнятості намагається доносити до молоді інформацію про актуальні професії на ринку праці на даний час і на перспективу, щоб навчання певній професії увінчалося працевлаштуванням  на підходящу роботу.»