Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

На кордоні з Україною виявлено спалах нової вірусної хвороби

Дата: 30.07.2024 10:52
Кількість переглядів: 177

Фото без опису

Відповідно до протоколу № 7 засідання Ізмаїльської державної надзвичайної протиепізоотичної комісії від 26 липня 2024 року, виконавчий комітет Кілійської міської ради повідомляє наступне.

Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH) та Європейського Союзу (через інформаційну систему нотифікацій хвороб тварин – ADIS) на території Румунії зареєстровані випадки захворювання тварин на чуму дрібних жуйних. Спалах зареєстровано на відстані близько 50 км від кордону з Україною.

Враховуючи безпосередню близькість кордону Ізмаїльського району Одеської області з Румунією, існує висока ймовірність занесення збудника чуми дрібних жуйних на територію Ізмаїльського району Одеської області.

До загрозливої зони включено населені пункти: с. Долинське, с. Орлівка, м. Рені, с. Новоселівське, с. Ларжанка, с. Матроска, с. Броска, м. Ізмаїл, с. Саф’яни, с. Стара Некрасівка, с. Багате, с. Кислиця, м. Кілія, с. Ліски, м. Вилкове, господарство по утриманню дрібної рогатої худоби СВК «Маяк» (м. Кілія), Мисливсько-рибальське підприємство Ренійської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок, ТОВ «Ізмаїльське регіональне мисливсько-рибальське господарство», ТОВ «Придунайське регіональне мисливсько-рибальське господарство», Кілійське районне товариство мисливців і рибалок, Дунайський біосферний заповідник.

Враховуючи вищезазначене, з метою мінімізації ризиків занесення та розповсюдження збудника чуми дрібних жуйних заборонено випас дрібної рогатої худоби.

Чума дрібних жуйних (лат. Peste des petits raminants) – контагіозна вірусна хвороба овець і кіз з гострим та підгострим перебігом, яка характеризується гарячкою, виразковими ураженнями слизової обонки ротової порожнини, геморагічним гастроентеритом, ураженням лімфоїдної системи і розвитком пневмонії. Хоча захворювання не передається людям, воно має високу смертність серед дрібних жуйних, досягаючи 70%.  

Для запобігання занесенню чуми на власні господарства фахівці рекомендують обмежити випас тварин і контакт з дикими тваринами на прикордонних територіях, закуповувати тварин тільки з благополучних господарств щодо інфекційних хвороб, а також дотримуватись усіх заходів біологічної безпеки. До таких заходів відноситься дезінфекція приміщень та контроль за доступом сторонніх осіб. У разі загибелі тварин або виявлення ознак захворювання необхідно терміново повідомити державну службу ветеринарної медицини або Держпродспоживслужбу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь