На кордоні з Україною виявлено спалах нової вірусної хвороби
Відповідно до протоколу № 7 засідання Ізмаїльської державної надзвичайної протиепізоотичної комісії від 26 липня 2024 року, виконавчий комітет Кілійської міської ради повідомляє наступне.
Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH) та Європейського Союзу (через інформаційну систему нотифікацій хвороб тварин – ADIS) на території Румунії зареєстровані випадки захворювання тварин на чуму дрібних жуйних. Спалах зареєстровано на відстані близько 50 км від кордону з Україною.
Враховуючи безпосередню близькість кордону Ізмаїльського району Одеської області з Румунією, існує висока ймовірність занесення збудника чуми дрібних жуйних на територію Ізмаїльського району Одеської області.
До загрозливої зони включено населені пункти: с. Долинське, с. Орлівка, м. Рені, с. Новоселівське, с. Ларжанка, с. Матроска, с. Броска, м. Ізмаїл, с. Саф’яни, с. Стара Некрасівка, с. Багате, с. Кислиця, м. Кілія, с. Ліски, м. Вилкове, господарство по утриманню дрібної рогатої худоби СВК «Маяк» (м. Кілія), Мисливсько-рибальське підприємство Ренійської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок, ТОВ «Ізмаїльське регіональне мисливсько-рибальське господарство», ТОВ «Придунайське регіональне мисливсько-рибальське господарство», Кілійське районне товариство мисливців і рибалок, Дунайський біосферний заповідник.
Враховуючи вищезазначене, з метою мінімізації ризиків занесення та розповсюдження збудника чуми дрібних жуйних заборонено випас дрібної рогатої худоби.
Чума дрібних жуйних (лат. Peste des petits raminants) – контагіозна вірусна хвороба овець і кіз з гострим та підгострим перебігом, яка характеризується гарячкою, виразковими ураженнями слизової обонки ротової порожнини, геморагічним гастроентеритом, ураженням лімфоїдної системи і розвитком пневмонії. Хоча захворювання не передається людям, воно має високу смертність серед дрібних жуйних, досягаючи 70%.
Для запобігання занесенню чуми на власні господарства фахівці рекомендують обмежити випас тварин і контакт з дикими тваринами на прикордонних територіях, закуповувати тварин тільки з благополучних господарств щодо інфекційних хвороб, а також дотримуватись усіх заходів біологічної безпеки. До таких заходів відноситься дезінфекція приміщень та контроль за доступом сторонніх осіб. У разі загибелі тварин або виявлення ознак захворювання необхідно терміново повідомити державну службу ветеринарної медицини або Держпродспоживслужбу.