До уваги громадськості!
Інформуємо вас, що протягом останніх десяти років показники охоплення щепленнями населення, відповідно до Календаря профілактичних щеплень, в Україні були недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя з вакцинокерованих інфекцій.
Через низькі показники охоплення профілактичними щепленнями підлеглого контингенту, як в України, так і в Одеській області, реєструються спалахи вакцинокерованих інфекцій.
Причинами низького охоплення профілактичними щепленнями населення є пандемія COVID-19, повномасштабне вторгнення російської федерації та значні міграційні процеси, низька обізнаність населення з питань
профілактики вакцинокерованих інфекцій.
Задля оперативного реагування на загрози у сфері громадського здоров'я та ефективного захисту населення від інфекційних хвороб в Одеському регіоні, Протокольним рішенням комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 4 від 04 травня 2023 року затверджено Стратегію розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Одеській області на період до 2030 року (далі - Стратегія та Операцийний план її реалізації на 2023 - 2025 роки.)
Одним із заходів Операційного плану с вивчення громадської думки щодо імунопрофілактики. Дане питання дуже актуальне саме зараз, коли в області розпочинається реалізація Плану додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця.
Вивчення громадської думки, впровадження відповідних комунікаційних кампаній з питань висвітлення важливості імунопрофілактики та адвокації заходів з вакцинації повинно сприяти досягненню цілей і завдань Стратегії, а також реалізації Плану додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця.
З цією метою фахівцями відділу імунопрофілактики ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» розроблена он-лайн анкета для ініційованого вивчення громадської думки на території Одеської області, яке необхідно провести у серпні 2024 року.
ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ»