Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Що таке насильство? Яким буває насильство?

Дата: 04.10.2024 15:09
Кількість переглядів: 79

Фото без опису

Насильствоце жорстоке поводження з дитиною, нехтування її інтересами та проблемами.

1. Фізичне насильство – коли дитину б’ють, штурхають, не пускають до квартири чи будинку, виганяють з дому, погрожують вбити, не дають їсти чи спати, змушують вживати алкоголь чи наркотики.

2. Сексуальне насильство це примус дитини до сексуальних дій, зґвалтування.

3. Психологічне насильство – коли дитину ображають, цькують, діють на психіку дитини шляхом погроз, переслідування, залякування, шантажу, ігнорують потреби дитини.

4. Економічне насильство – коли примушують дитину до жебракування, обмежують у доступі до кишенькових грошей, позбавляють житла, їжі, одягу, псують особисте майно.

ТИ МАЄШ ПРАВО:

 ♦ На життяНіхто не може позбавити тебе життя і здоров’я. Життя всіх людей має бути захищене від протиправних посягань.

На охорону здоров’яТи можеш звернутися за безкоштовною кваліфікованою медичною допомогою до закладів охорони здоров’я.

♦ На свободу та особисту недоторканністьТебе ніхто не може заарештувати або тримати під вартою лиш як за рішеннямсуду. Але якщо тобі вже виповнилося 14 років і має місце злочин, в такому випадку може застосовуватись утримання під вартою як тимчасовий запобіжний захід.

На освітуТи маєш право безкоштовно отримувати освіту в дошкільному, загальноосвітньому, професійно-технічному та будь-якому закладі вищої освіти, а також отримувати державну стипендію.

♦ На працюЯкщо тобі виповнилося 14 років, за згодою батьків ти можеш працювати у вільний від навчання час, але після попереднього медичного огляду.

♦ На відпочинокТи маєш право у вільний від навчання чи роботи час на відпочинок, тобто займатися своїми улюбленими справами.

На майноМайно, яке тобі придбали батьки для навчання, вихованняє твоєю власністю.

 На повагу до своєї гідності та захист від усіх форм насильстваБудь-яка людина не має права поводитися з тобою жорстоко, принижувати твою гідність, експлуатувати, втягувати у злочинну діяльність, залучати до вживання алкоголю, наркотиків, примушувати до сексу, проституції, втягувати до азартних ігор тощо.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТЕБЕ, ДРУЖЕ!

  1. Пам’ятай, що насильство над тобою, здійснене батьками, чи іншими особами, однолітками не є нормою життя. Насиллянеприпустима річ у стосунках людей.

  2. У сім’ї, чи в школі ти маєш право на те, щоб до тебе ставилися з повагою, не ображали.

3. Ніхто, в тому числі і твої батьки, рідні, однолітки не мають права принижувати тебе, поводитися жорстоко стосовно тебе – це карається законом. В Сімейному Кодексі написано: “Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне”.

 4. Знай, коли тебе постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з тобою лайливі слова – це насильство.

5. Ти маєш право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують твою гідність.

6. Поділися своїми проблемами з учителем, батьками, класним керівником, психологом, звернись до поліції.

7. Ти маєш право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюй осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Пам’ятай необхідні правила безпеки: не варто тут же встрявати, кидатися на допомогу, навіть коли сваряться чи б’ються батьки. Краще якомога швидше залишити домівку взагалі, покликати на допомогу дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

9. Навчись розрізняти поняття “добро” і “зло”. Все, що принижує людську гідністьє зло. Все, що звеличує гідність людини – добро.

Номери телефонів «гарячих ліній»:

  • Національна гаряча  лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 –  працює цілодобово;

  • Дитяча «гаряча лінія». 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного);

  • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;

  • Урядовий кол-центр 1545;

  • У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103. На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн режимі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь