Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

ВАКЦИНАЦІЯ ЗА І ПРОТИ

Дата: 09.10.2024 07:59
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

 

Вакцинація(англ. Vaccination) введення антигенного матеріалу з метою породити імунітет до інфекційної хвороби, який запобігає зараженню або ослаблює його негативні наслідки.

За даними Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, планова вакцинація проти поліомієліту, правця, дифтерії, кошлюку, кору і епідемічного паротиту щороку врятовує життя і здоров'я 3 мільйонам дітей у світі. А за допомогою нових вакцин, які буде розроблено в найближчих 5-10 років, можна буде запобігти загибелі ще 8 мільйонів дітей на рік.

Принцип дії вакцини

В організм людини вводяться вакцини: ослабленні або вбиті збудники різних інфекцій (або штучно синтезовані білки, які ідентичні білкам збудника). Деякі види вакцин можна робити одночасно. Деякі від початку представляють собою суміш вакцин. Наприклад, вакцина АКДП спрямована проти кашлюку, дифтерії та правця.

Одні вакцини створюють імунітет з першого разу, інші доводиться вводити повторно. Так звана, ревакцинація – захід, спрямований на підтримку імунітету, виробленого попередніми щепленнями. Зазвичай вона проводиться через кілька років після першої вакцинації.

Сьогодні у кожної країни є власний календар щеплень. Завдяки їм можна максимально захистити людину від захворювання важкими та небезпечними інфекціями.

Принцип дії вакцини полягає в тому, що потрапляючи в організм, імунна система уважно вивчає її, запам'ятовує і починає виробляти спеціальні речовини для її знищення. Речовини-вбивці діють вибірково, у людини виробляється специфічний імунітет. Вакцина ніби «навчає» імунну систему, готуючи її до боротьби з «повноцінною» інфекцією.

 

7 фактів про вакцинацію:

 

Факт 1. Вакцинація це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб: гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція), кip, краснуха, епідемічний паротит (свинка).

 Факт 2. Терміни вакцинації, визначені Календарем, гарантують максимальний захист. Коли і з яким інтервалом вакцинуватись, визначено національним Календарем профілактичних щеплень. Дотримання цих часових проміжків гарантує найкращий захист.

Факт 3. Дорослі теж мають вакцинуватись кожні 10 років, безоплатно. За національним Календарем профілактичних щеплень усі дорослі повинні вакцинуватись від дифтерії і правця. Вакцини проти цих хвороб формують імунітет на 10 років, тому важливо регулярно (кожні 10 років) робити щеплення.

Факт 4. Безоплатно вакцинуватись можна у "державних" медзакладах, з літа 2019 року - також і в приватних.

Факт 5. Нині в Україні є абсолютно всі вакцини за календарем.

Факт 6. Вакцини не викликають аутизм і не перевантажують імунітет. Вакцинація проти кору, паротиту та краснухи не підвищує ризик аутизму, навпаки - вакциновані КПК діти мали на сім відсотків меншу ймовірність аутизму, ніж не вакциновані. Так само вакцини не перевантажують імунітет. Віруси у вакцинах настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи. А от природне інфікування певними вірусами, може ослабити імунну систему. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації.

Факт 7. Підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін'єкції - нормальні реакції організму на вакцину. Такі реакції організму пов'язані з механізмом дії певних вакцин і здебільшого тривають протягом одного-двох днів.


 Побічні ефекти й ускладнення

 

Побічні ефекти й ускладнення у різних вакцин різні. Найчастіше спостерігають слабо виражені реакції: помірне підвищення температури тіла, почервоніння і біль у місці ін'єкції.У дітей часто спостерігають тривалий плач, погіршення апетиту.

Як у будь-якого чужорідного матеріалу можливі алергійні реакції, зокрема (рідко) — набряк Квінке, анафілактичний шок. Деякі живі вакцини здатні спричинити реакції, що нагадують легкий перебіг тих захворювань, для профілактики яких їх вводять. Наприклад, вакцинація від кору, краснухи і епідемічного паротиту в 5% випадків спричинює нерясний висип.

 

Інформацію підготовлено сектором охорони здоров’я виконавчого комітету Кілійської міської ради, відповідно до інформації інтернет-ресурсів за посиланнями:

Міністерство охорони здоров’я України: https://moz.gov.ua/article/immunization/7-faktiv-pro-vakcinaciju-jaki-mozhut-vrjatuvati-vashe-zhittja 

Вікіпедія:https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь