Пробація в дії. Просвітницька діяльність з учнівською молоддю. Заходи з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.
18 жовтня уся світова спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започатковано у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищенням рівня обізнаності щодо терміну торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища. Торгівля людьми на сьогоднішній день є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Особливо, проблема торгівлі людьми, загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України (сексуальне насильство з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо).
З метою підвищення рівня поінформованості здобувачів освіти Кілійського професійного ліцею щодо проблеми торгівлі людьми; формування уявлення про суть торгівлі людьми; з’ясування причини торгівлі людьми; ознайомлення учнів з різними формами торгівлі людьми та з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми працівники Ізмаїльського районного відділу №2 з питань пробації разом з працівниками Кілійської публічної бібліотеки провели інформаційно просвітницький захід, а саме «годину спілкування "Як не стати жертвою работоргівлі". У заході також взяли участь фахівці Центру надання соціальних послуг та Управління соціального захисту населення Кілійської міської ради.
Лектори зазначали, що у лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.
Підчас спілкування з учнівською молоддю фахівець відділу з питань пробації, педагог психолог за фахом з’ясовували які саме протиправні дії можуть кваліфікуватись як «Торгівля людьми», ії види, провідний інспектор відділу з питань пробації акцентував увагу присутніх на правових аспектах цієї проблеми, закріпленими нормами міжнародного права та Конституцією і законами України, роз’яснив, хто є постраждалим від торгівлі людьми.
Учні погодились з тим, що постраждалим від торгівлі людьми можете бути саме він, чи хтось, кого вони добре знають. Під час бесіди учні розглянули шляхи як запобігти рабства, а саме 10 правил безпеки. В невимушеній обстановці молодь разом з дорослими відповідала на питання фахівців, активно брала участь в тестуванні, ділилась своїми мріями на майбутнє.
Профілактична робота уповноваженим органом з питань пробації з учнівською молоддю триває та сприяє розвитку усвідомлення важливості безпеки та захисту своїх прав, формуванню відповідального ставлення до себе та інших.