Запобігання торгівлі людьми
Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.
Випадки торгівлі людьми трапляються не лише за кордоном, а й в Україні. Людей обманом намовляють погодитися піти на нову роботу, а все закінчується рабством. Дітей відвозять в інше місто і примушують жебракувати на вулиці. Їх існування повністю залежне від тих, хто їх утримує.
Щоб уникнути можливого потрапляння у ситуації, які можна класифікувати як торгівлю людьми, принципово важливо бути уважними до інформації, до всіх пропозицій на ринку праці, як-от від модельних і шлюбних агентств та інших ризикованих вербувальних варіантів.
Через повномасштабне вторгнення, мільйони українців опинилися за кордоном у пошуку безпеки, серед них переважно жінки та діти. Такі люди перебувають у зоні особливого інтересу злочинців, які можуть видавати себе за працівників служби допомоги, волонтерів або роботодавців, але насправді можуть бути торговцями людьми.
Зловмисники користуються вразливістю ситуації, в якій опинилися люди, і застосовують силу або обман, щоб експлуатувати їхню працю, змушуючи до надання сексуальних послуг, жебракування та скоєння злочинів.
Кожен з нас, незалежно від віку та статі, може стати потерпілим від цього жахливого злочину.
Обізнаність, обережність та уважність – стануть вашими найкращими помічниками в таких випадках, тому скористайтеся порадами, які допоможуть подбати про свою безпеку та уникнути потрапляння до пасток торгівців людьми.
Як не стати жертвою торгівлі людьми за кордоном?
-
Не довіряйте незнайомцям.
-
Ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу, тримайте їх копії окремо від оригіналів.
-
Постійно контактуйте з близькою людиною в Україні, особливо під час перетину кордону.
-
Працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку.
-
Тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.
Якщо Ви, Ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або володієте інформацією щодо таких злочинів, негайно телефонуйте:
НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ 527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні)
0-800-505-501 безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00
527.org.ua – електронні консультації
ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
ДЕПАРТАМЕНТ БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОЧИНАМИ, ПОВ’ЯЗАНИМИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ, НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ
(044) 254 74 30
На території Кілійської міської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області особи, які постраждали від торгівлі людьми можуть звернутися до
-
Відділення поліції № 1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області за адресою: 68303, Україна, Одеська обл., Ізмаїльський р-н, м. Кілія, вул. Миру, буд 60 та телефонами: 102 або (04843) 4-22-604
-
Управління соціального захисту населення Кілійської міської ради за адресою: 68303, Україна, Одеська обл., Ізмаїльський р-н, м. Кілія, вул. Миру, буд 57, каб. 208 та телефоном: 0961098219;
-
Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради за адресою: 68303, Україна, Одеська обл., Ізмаїльський р-н, м. Кілія, вул. Миру, буд 47 та телефоном: (04843) 4-00-09