25 ЛИСТОПАДА МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА ЩОДО ЖІНОК
Насильство може розпочатися з непомітних кроків та сховатися у дрібницях. Спершу це може викликати відчуття дискомфорту, але з часом стає нестерпним і небезпечним. Воно обожнює замовчування та ігнорування суспільством, і незалежно від віку, статі, соціального походження, кольору шкіри та віри – може спіткати кожного, особливо під час війни. Попри спроби його замаскувати чи приховати, насильство не може бути виправданим.
25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його оголосила Генеральна Асамблея ООН ще 1999 року. Проблема насильства щодо жінок досі залишається викликом для сучасного світу, яке становить кричуще порушення прав людини та загрожує благополуччю і здоров’ю жінки.
Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження з членами сім’ї, а особливо з жінками є внутрішньою сімейною проблемою і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема. Насильство дуже часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками.
Ми всі повинні пам'ятати, що Україна – вільна європейська держава, яка не толерує і не виправдовує насильство. Безпека в державі починається з безпеки вдома. Толерувати і замовчувати домашнє насильство – неприйнятно. Якщо особа зазнала насильства або насильство відбувається «тут і зараз» – необхідно звернутися до поліції по тел. 102. Також є служби підтримки постраждалих осіб, де їм нададуть всю необхідну допомогу та підтримку. Важливо, що повідомити про випадки домашнього насильства можуть і свідки – наприклад, знайомі або сусіди.
Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
- 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або або 116 123 (короткий номер з мобільного).
- Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).