Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

«Нічого для нас без нас!»

Дата: 30.12.2024 16:46
Кількість переглядів: 15

Фото без опису

      З метою підвищення стану патріотичного виховання, розвитку активної громадянської позиції та волонтерського руху серед засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі працівниками Ізмаїльського районного відділу №2 філії «Центру пробації» в Одеській області було проведено інформаційно-просвітницький захід. Так, для підоблікових уповноваженого органу з питань пробації модератором кіноклубу «Docudays UA» Людмилою Якименко було організовано та проведено засідання Кіноклубу. Присутні переглянули документальний фільм «Казка про коника» режисерів Уляни Осовської, Дениса Страшного/ Україна, Естонія. Колишній антирадянський активіст, а нині — монах у миру і художник, Анатолій Лютюк мешкає у старовинній кам'яній вежі в самому серці Таллінна. Він щодня молиться за природу і створює саморобні книги у власній майстерні. Багато років тому Анатолій дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. Початок війни на Сході України змушує його залишити мирну естонську столицю і з волонтерською місією вирушити у прифронтові містечка. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».   

       Під час заходу модератор клубу Людмила Якименко закцентувала увагу присутніх на правах людини під час війни та таких поняттях як громадський активізм і, як його прояв, – волонтерство. «Волонтерство – справа добровільна та безкорислива. Це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що спонукає людей до волонтерства, адже клієнти пробації також відносяться до осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують всебічної допомоги,» - зазначила модераторка кіноклубу.

      Після перегляду стрічки усі разом ділились емоціями від побаченого, згадували епізоди зі свого життя, пов’язані з діяльністю волонтерів, що найбільш запам’ятались чи вразили. Присутні разом із модератором та експертом міркували про волонтерів та волонтерську діяльність, її розвиток в Україні за останні 10-ть років та її значення для українців під час широкомасштабної війни рф проти України. У перегляді та обговоренні фільму у якості експертки взяла участь психологиня, фахівчиня уповноваженого органу з питань пробації Вікторія Олексенко. Звертаючись до присутніх, вона зазначила: «Сьогодні волонтерство в Україні вже є невід'ємна частина громадянського суспільства. Під час війни саме волонтерство стало виразом найвищої людяності та громадянської відповідальності,  спонукають нас діяти в інтересах блага всього людства.»

      Під час зустрічі присутні разом обговорили стан проблемних питань у Кілійській та Вилківській громадах та механізм партнерства влади і громади, як умову ефективності вирішення цих питань. Проаналізували, хто має владу, хто впливає на владу, і яким чином ми, громадянське суспільство може обстоювати ідеї та інтереси спільно з нашими громадами і для них. Додатково було обговорено заходи щодо покращення всебічної профілактичної роботи з засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, створення умов для їх виправлення та ресоціалізації та запобігання скоєнню ними нових кримінальних правопорушень. Підсумовуючи всі враження та коментарі, отримані після перегляду фільму, присутні дійшли до висновку, що показ документального фільму про війну і волонтерство є нагадуванням про незламну силу людяності українців в найтяжчі часи. «Кожна людина може стати волонтером та своєю активною громадянською позицією сприяти побудові кращого майбутнього для кожного особисто, для своєї громади, для всієї нашої країни!» - наголосив підоліковий відділу з питань пробації Микола. Інший суб’єкт пробації, Сергій, зазначив: «Якісне виконання таких  функцій,   як сприяння інтеграції засудженого в суспільстві, формування у нього поваги до соціальних та правових норм; захист суспільства завдяки ефективному застосуванню альтернативних видів покарань; зменшення ризику вчинення повторних злочинів; ефективне та консолідоване вирішення локальних проблем громади  можливе тільки при постійній співпраці представників персоналу органу пробації з місцевою владою з одного боку та з громадою – з іншого.» В результаті учасники заходу мали змогу дізнатися та розширити свої знання про громадський активізм, волонтерство, сформувати думку про власну громадянську позицію.

#docuclub #docuдіє #пробація_одещини


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь