Соціальні послуги для ВПО: новий формат підтримки за принципом «гроші ходять за людиною»
6 серпня 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 888 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною», яка започатковує експериментальний проєкт з надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною»
Основна мета – забезпечити доступ до якісних соціальних послуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання на засадах вільного вибору та адресного фінансування.
Отримувачами послуг є дієздатні внутрішньо переміщені особи похилого віку та особи з інвалідністю, які проживали на територіях активних бойових дій або втратили майно внаслідок таких дій, і які за станом здоров’я потребують соціальних послуг .
Зазначений проєкт реалізовується з 06 серпня 2024 року по 31 грудня 2025 року.
Для отримання соціальних послуг необхідно:
-
Підготувати документи:
-
Паспорт або ID-картка.
-
Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
-
Довідка ВПО.
-
Документи, що підтверджують інвалідність (за наявності).
-
Медична довідка або висновок лікаря про потребу в догляді.
-
Документи про втрату житла/майна (якщо є).
-
Подати заяву до Управління соціального захисту населення Кілійської міської ради за адресою: 68303, Україна, Одеська обл., Ізмаїльський р-н, м. Кілія, вул. Миру, буд. 57, каб. 208;
-
Пройти оцінювання потреб особи, визначення рівня необхідної підтримки та складання індивідуального плану надання соціальних послуг фахівцем із соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради
-
Отримання коштів на особистий рахунок особи в АТ «ПриватБанк» для подальшої оплати послуг.
-
Укладання договору з надавачем соціальних послуг для отримання соціальної послуги «стаціонарного догляду» або «підтриманого проживання» (внесеним до Реєстру).
Завдяки новому підходу людина зможе отримати соціальні послуги навіть у разі вимушеного переїзду, незалежно від її місця перебування. Держава бере на себе фінансування цих послуг і в такий спосіб забезпечує доступ до якісної допомоги.