ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО ТАКЕ ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ?

Дата: 28.08.2020 14:58

А що таке гендерна рівність у сім’ї? Вільною  від  насильства  є  партнерська  сім’я, в якій немає чітко визначеного голови, і в різних сферах в залежності від обставин і компетентності  лідером  може  бути  або чоловік, або жінка.

В таких сім’ях конфлікти розв’язуються  з  урахуванням  інтересів  всіх сторін  на  ненасильницьких  принципах. Подолання  гендерних  стереотипів  є важливою  умовою  попередження насильства у сім’ї.

Звертаємо увагу! Важливо знати!

Документи,  що  підтверджують  права людини  на  гендерну  рівність  в  Україні:

♦ Загальна  декларація  прав людини, прийнята  10  грудня  1948  року:

• кожній людині надаються рівні права і всі свободи незалежно від  статі,  раси,  кольору шкіри, мови, релігії…

♦  Конституція  України:

Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у  своїй гідності  та  правах.

Стаття  24.  Громадяни  мають  рівні Конституційні права і свободи та є рівними перед  законом.

♦ Закон  України  “Про  забезпечення рівних  прав  та  можливостей  жінок  і чоловіків”.

Стаття  3.  У  прийнятті  важливих  рішень  у професійній сфері та сім’ї мають рівне право жінки  та  чоловіки.

♦ Конвенція  ООН  про  права дитини містить 54 статті. В них вказано 40

прав, які має дитина.

♦Головним  міжнародним  документом  у сфері  гендерної  рівності  є Конвенція  про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Цей  документ  є  єдиним комплексним  міжнародним  документом універсального  характеру,  зобов’язуючим держави  гарантувати  дотримання  прав жінок  і  боротися  з  дискримінацією  щодо жінок  у  таких  областях  як  освіта,  трудова сфера,  охорона  здоров’я,  сімейна  політика, фінансова,  законодавча  і  соціально-політична сфери.

ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

Звертайтесь :

• на Національну «гарячу» лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі  людьми  та гендерної  дискримінації  – 0 800 500 335  безкоштовно  зі  стаціонарних телефонів) або 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) ЦІЛОДОБОВО;
  • до відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Кілійської міської ради: м. Кілія, вул. Миру, буд.44, каб. 18, тел. (04843) 4-00-61 ( понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45);
  • до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради: м. Кілія, вул. Миру, буд. 63, тел. (04843) 4-00-09         (понеділок-четвер  з 8.00  до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45);
  • до Служби у справах дітей Кілійської міської ради: м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, каб. 22, тел.  (04843) 4-00-57 (понеділок-четвер з 8.00  до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45).