Кожна дитина має право на сім’ю.

Дата: 30.12.2020 08:54

Фото без описуДитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей.

За умови втрати дитиною батьківського піклування Служба у справах дітей Кілійської міської ради вживає вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім’ю громадян України. Однією з сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Основні особливості прийомної сім’ї :

• дитина, яка виховується у прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини - сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей;
  • прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення
    18-річного віку, а в разі продовження навчання у закладах
    загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах
    професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої
    освіти - до 23 років або до закінчення відповідних закладів
    освіти;
  • кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, розрахований на осмислення батьками проблем, пов’язаних з приходом в сім’ю нового вихованця, опанування нового статусу – вихователя прийомної дитини;
  • прийомні батьки у вирішенні проблем прийомної дитини співпрацюють з соціальним працівником, який здійснює соціальний супровід прийомної сім’ї;
  • утримання прийомної дитини в сім’ї фінансується державою, одному із прийомних батьків виплачується грошове забезпечення;
  • між прийомними батьками та органом, який приймає рішення про створення прийомної сім’ї, укладається договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання, який визначає права та обов’язки обох сторін.

За більш детальною інформацією просимо звертатись до Служби у справах дітей Кілійської міської ради за адресою: м. Кілія, вул. Миру, 44, каб. 21.