Пробація в дії Будуємо безпечне  громадянське суспільство разом!

Дата: 29.01.2021 12:21

Сьогодні на відділи пробації окрім контрольних функцій щодо засуджених осіб покладені принципово нові завдання, пов’язані з підготовкою досудових доповідей щодо обвинувачених, проведенням соціально-виховної роботи із засудженими, реалізацією пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, у т. ч. неповнолітніх, створення Бази даних інформаційної системи обліку суб’єктів пробації та внесення даних до Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, та багато іншого.

Реалізація вказаних новацій залежить від створення ефективного механізму вирішення соціальних проблем засуджених, поліпшення якості їх життя, виключення можливих негативних проявів поведінки, передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, базується на вмінні працівників відділу розробляти ефективні заходи впливу на поведінку засуджених, мотивувати до змін. Виконання поставлених перед органами пробації завдань щодо протидій злочинності можливе лише за умови тісного та ефективного співробітництва з іншими органами влади, органами місцевого самоврядування, у тому числі з депутатським корпусом Кілійської міської ради з питань забезпечення належної профілактики правопорушень, правового та соціального захисту громадян України, мешканців Кілійської громади.

З метою налагодження конструктивного діалогу  з місцевою владою начальник Кілійського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області підполковник  внутрішньої служби Людмила  Дрібноход зустрілась з Кілійським міським головою Вячеславом Чернявським. Під час  зустрічі очильниця відділу пробації підняла низку важливих для організації ефективної роботи відділу питань:

•  забезпечення контролю за дотриманням прав людини і громадянина

при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;

• поглиблення співробітництва з громадою, розширення практики підтримки пробації через місцеві програми;

• розвитку банку ресурсів з надання послуг клієнтам пробації та розвитку волонтерства в пробації з урахуванням позитивного досвіду;

• створення Бази даних інформаційної системи обліку суб’єктів пробації та внесення даних до Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту;

• реалізації заходів комунікативної політики пробації.

У свою чергу Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський підтримав пропозиції керівника відділу пробації та підкреслив, що реалізація одного з головних пріоритетів України – розбудова безпечного для всіх громадянського суспільства, орієнтованого на інтереси людей, - можлива тільки при злагодженій роботі органів місцевого самоврядування пробації та громадськості.