Я обираю здоров’я! В рамках здійснення наглядової пробації для засуджених проведено захід щодо профілактики  паління та вживання алкоголю.

Дата: 11.03.2021 11:07

10 березня 2021 року працівниками Кілійського районного відділу пробації проведено лекцію-бесіду для засуджених, які перебувають на обліку в уповноваженому органу пробації на тему «Вплив паління, алкоголю та наркотиків на організм людини». Під час бесіди фахівець відділу з соціальної роботи акцентувала увагу присутніх на шкідливих наслідках звичок, які руйнують організм людини. Так, наприклад, найбільшу частину алкоголю вбирає мозок.  Навіть незначна кількість алкоголю знижує розумову працездатність на 20-25 відсотків. У людей, які вживають спиртні напої, завжди виникає запалювальний процес слизової оболонки шлунку– гострий гастрит. Клітини печінки з часом не витримують перевантаження і починається жирове переродження їх з утворенням сполучної тканини. Цей процес – початок цирозу печінки, практично невиліковної хвороби – раку. Негативно впливає алкоголь і на серце людини, виникають різні функціональні порушення серцево-судинної системи. Люди, зловживаючи алкоголем, завдають шкоди не тільки власному здоров’ю. Вони можуть стати головним і єдиним винуватцем фізичної і розумової неповноцінності своїх дітей. Особливо небезпечне для здоров’я дітей пияцтво матері. Встановлено, що підвищена уразливість перед різними тяжкими захворюваннями може передаватися через покоління. Смертельна доза алкоголю для підлітка в 4-5 разів менша, ніж для дорослих. Значна шкода здоров’ю спричиняється також палінням та вживанням наркотичних засобів. Наприкінці лекції засуджені звернулися з питаннями, що стосуються специфіки наркологічної галузі, тому працівники відділу пробації запропонували підобліковим пробації у наступному місяці провести засідання «круглого столу» з лікарем-наркологом, який зможе надати кваліфіковану консультацію та допомогу. Всі присутні підтримали цю ініціативу.