Порядок функціонування Електронної бази даних списку очікування на проведення вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Дата: 06.04.2021 11:42

постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2021 р. № 178

функціонування Електронної бази даних списку
очікування на проведення вакцинації від гострої
респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2

1. Цей Порядок визначає механізм функціонування Електронної бази даних списку очікування на проведення вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Електронна база).

2. Терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законах України Про захист персональних даних і Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.

3. Електронна база є інформаційно-телекомунікаційною системою, що забезпечує формування списку очікування на проведення вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19).

4. Власником Електронної бази та володільцем інформації, що міститься в ній, є МОЗ.

Власник Електронної бази:

забезпечує розроблення нормативно-правових актів щодо функціонування Електронної бази;

забезпечує створення, розвиток, ведення, належне функціонування                 Електронної бази;

проводить аналіз функціонування Електронної бази;

здійснює контроль за роботою Електронної бази.

5. Розпорядником інформації, що міститься в Електронній базі, є  державне підприємство “Електронне здоров’я”, що належить до сфери управління МОЗ.

Розпорядник інформації, що міститься в Електронній базі:

забезпечує збирання, реєстрацію, накопичення, зберігання, адаптування, зміну, поновлення, використання і поширення, знеособлення, знищення персональних даних;

забезпечує захист інформації від несанкціонованих дій;

здійснює за дорученням власника Електронної бази інші заходи щодо її функціонування.

6. Технічним адміністратором Електронної бази є державне підприємство “Дія”, що належить до сфери управління Мінцифри.

Державне підприємство “Дія” як технічний адміністратор Електронної бази здійснює її створення, модернізацію, розвиток, адміністрування та забезпечення функціонування, зокрема:

технічне і технологічне супроводження;

проведення моніторингу роботи Електронної бази;

захист Електронної бази від несанкціонованих дій.

7. Завданням Електронної бази є формування списку очікування на проведення вакцинації від COVID-19 з урахуванням визначеної МОЗ  етапності проведення масової вакцинації у зв’язку з пандемією COVID-19.

8. Електронна база надає громадянам України віком
від 18 років можливість внести дані до списку очікування на проведення вакцинації від COVID-19 через:

Єдиний державний веб-портал електронних послуг Портал Дія (далі  Портал Дія);

мобільний додаток Порталу Дія (Дія);

єдину всеукраїнську багатоканальну телефонну лінію (національний контакт-центр МОЗ з питань протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) (далі — контакт-центр).

9. Внесення даних до Електронної бази через Портал Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), здійснюється з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

10. Внесення даних до Електронної бази через контакт-центр здійснюється оператором контакт-центру за допомогою веб-інтерфейсу Електронної бази з використанням механізму авторизації.

11. Електронна база забезпечує також інші функціональні можливості, необхідні для формування списку очікування на проведення вакцинації від COVID-19.

12. Електронна база формується з таких даних, поданих громадянином через Портал Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), або через оператора контакт-центру:

1) унікальний ідентифікатор в Електронній базі (математична похідна від реєстраційного номера облікової картки платника податків
(у разі наявності) або серії (за наявності) та номера паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

2) власне ім’я;

3) місяць і рік народження;

4) номер телефону;

5) електронна адреса;

6) код населеного пункту, в якому громадянин бажає зробити щеплення, згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).

13. Захист інформації в Електронній базі здійснюється відповідно
до Закону України
Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.

14. Обробка персональних даних в Електронній базі здійснюється в порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних.

Офіційний сайт Кілійської міської ради